Češi vstupují do turnaje vítězstvím
Foto: http://kfgo.com/news/articles/2018/feb/15/ice-hockey-south-korean-men-fall-to-czechs-on-games-debut/

ZOH 2018: Souhrn základní části. Překvapivá B skupina či přímý postup České republiky do čtvrtfinále

Češi vstupují do turnaje vítězstvím

Dnes se odehrály poslední zápasy v rámci olympijského turnaje mužů v základní části a nyní všichni vyhlíží další boje. Čekají nás zajímavé bitvy v osmifinále, dále pak čtvrtfinále, semifinále až boje o cenné kovy.

Článek ZOH 2018: Souhrn statistik mužského turnaje po základní části ZOH 2018: Souhrn statistik mužského turnaje po základní části Jsou za námi zápasy základních skupin a nyní se hráči, trenéři, funkcionáři i diváci těší na osmifinále a následně čtvrtfinále, do kterého se Česká republika probojovala přímým postupem ze skupiny, kde skončila na první pozici. Pojďme se podívat na statistiky po základní části. ČEŠI VYHRÁLI ZÁKLADNÍ SKUPINU

Začněme hezky chronologicky. Ve skupině A si své zápasy odbyla Česká republika, Kanada, Švýcarsko a domácí Jižní Korea, která nejvíce potrápila Českou republiku v úvodním duelu, když se jako první dostala do jednobrankového vedení. Byla to také jediná vstřelená branka na turnaji v základní části. Postaral se o ní Cho Min-ho. Češi nakonec tento duel zvládli otočit ve svůj prospěch, i když je to stálo hodně úsilí. Ve druhém utkání je čekala Kanada. Opět Češi byli v situaci, kdy museli dohánět ztrátu, což se jim dvakrát podařilo a za nerozhodného stavu 2:2 následovalo prodloužení a nakonec samostatné nájezdy, ve kterých uspěli naši hoši. V posledním utkání se střetli s nevyzpytatelným týmem, Švýcarskem. Tentokrát šli do vedení svěřenci trenéra Josefa Jandače, ale hráči Helvetského kříže dokázali vyrovnat. Nakonec ve třetí periodě Češi vstřelili tři branky a porazili Švýcary 4:1. Tímto si zajistili první místo v tabulce skupiny A, a přímý postup do čtvrtfinále, kde je bude čekat vítěz utkání mezi Slovenskem a USA.

Jan Kolář v zápase proti Švýcarsku Zdroj: www.olympic.org

Článek ZOH 2018: NEUVĚŘITELNÉ! Překvapivá vítězství Slováků a Slovinců! ZOH 2018: NEUVĚŘITELNÉ! Překvapivá vítězství Slováků a Slovinců! Den D pro hokejisty a všechny fanoušky mužského hokejového turnaje je tu! Favority na zisk zlaté mediale jsou Rusové, Švédi či Fini, ale také Kanada, která útočí na zlatý hattrick. Dnes byly na programu dva duely v rámci skupiny B, ve kterém Slovensko vyzvalo „Rusko“ neboli Olympijské sportovce z Ruska a Američané se střetli se Slovinskem. PŘEKVAPIVÝ VÝSLEDEK SLOVINSKA A SLOVENSKA

Skupina B byla od prvního do posledního hracího dne velmi vyrovnaná a každý tým mohl uspět. Největšími favority této skupiny byli Američané a Rusové. V prvním hracím dnu došlo k naprosté senzaci a velkému překvapení. Slovensko dokázalo porazit Olympijské sportovce z Ruska 3:2 a Slovinci porazili USA 3:2 v prodloužení. Celý hokejový svět nevěřil svým očím. Slovinci poté podlehli Rusům 2:8, ale ve vypjatém souboji se Slovenskem dokázali utkání opět dovést do vítězného konce, když porazily naše východní sousedy 3:2 po samostatných nájezdech. Nakonec obsadili druhou příčku v základní skupině B a osmifinálový souboj si zahrají proti Norsku.

Slovensko vs USA Zdroj: www.instagram.com

„SEVERSKOU SKUPINU“ OVLÁDLO ŠVÉDSKO

Až poslední duel rozhodl, kdo vlastně vyhraje skupinu C. Rozhodovalo se v derby mezi Finskem a Švédskem. Jelikož obě mužstva měla před vzájemným zápasem na svém kontě šest bodů. Nakonec i toto vyhrocené a vyrovnané utkání líp zvládli hráči Tre Kronor, když porazili Finsko 3:1. Švédové také porazili Německo (1:0) a Norsko (4:0). Naopak Finové porazili Norsko 5:1 a Německo 5:2.

OSMIFINÁLOVÉ DVOJICE

Tým Tým Datum Čas/SEČ
USA Slovensko 20. 2. 2018 4:10
Slovisnko Norsko 20. 2. 2018 8:40
Finsko Jižní Korea 20. 2. 2018 13:10
Švýcarsko Německo 20. 2. 2018 13:10

ČTVRTFINÁLOVÉ DVOJICE

Tým Tým Datum ČAS/SEČ
Česko USA X Slovensko 21. 2. 2018 4:10
OAR Slovisnko X Norsko 21. 2. 2018 8:40
Švédsko Švýcarsko X Německo 21. 2. 2018 13:10
Kanada Finsko X Jižní Korea 21. 2. 2018 13:10

181 30