Český sjezdař Filip Forejtek
Foto: www.czech-ski.com

ZOH 5. DEN: Sjezdaři začínají kombinací, běžci poběží sprint

Český sjezdař Filip Forejtek

V dnešním dnu se medailový příděl od českých reprezentantů spíše nečeká, zato mnozí si odbydou velmi speciální chvíli ve svém životě. Zažijí totiž debut pod pěti kruhy.

09:30 - Skvělého výsledku dosáhla běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková, která ve sprinteské kvalifikaci obsadila 23. místo a postoupila mezi třicítku nejlepších. Ve vyřazovacích bojích ji uvidíme ve třetím čtvrtfinále. Další dvě ženy ani trojice mužů se do elitní třicítky nedostali. Karolína Grohová (43), Petra Hynčicová (45), Aleš Razým (44), Miroslav Rypl (59), Michal Novák (61). 

Výborného výsledku dosáhl dnes v alpské kombinace ONDŘEJ BERNDT. Ten i před zlomený palec skončil na šestnácté pozici. Ve slalomové části dokonce předvedl desátý nejrychlejší čas. Filip Forejtek ani Jan Zabystřan slalom nedokončili. Olympijským šampionem se stal největší favorit Marcel Hirscher z Rakouska, který za sebou nechal dvojici Francouzů - Alexis Pinturault (stříbro) a Victor Muffat-Jeandet (bronz). 

02:22 - BRATRŮM BROŽOVÝM SE DAŘÍ V TRÈNINKU!

Lukáš a Antonín Brožové zajíždí v Pyeongchangu skvělé tréninky. Včera brali 9. místo, dnes skončili desátí. Pokud by skončili v Olympijském závodě do 10. místa, jednalo by se o výborný úspěch. Matěj Kvíčala s Jaromírem Kuderou dnes skončili tréninkové jízdě sedmnáctí. 

01:55 - Od 11:30 jsou dnes na programu také klasické sprinty, do kterých však nezasáhnou největší české naděje na těchto hrách v běžeckém lyžování, Martin Jakš a Petra Nováková, kteří se šetří na další distanční závody. Mezi ženami tak uvidíme Karolínu Grohovou (36), Kateřinu Berouškovou (49) a Petru Hynčicovou (52). Mezi muži se pokusí proniknout do nejlepší třicítky Michal Novák (40), Miroslav Rypl (52) a Aleš Razým (55). První jmenovanou dvojici čeká premiérový start pod pěti kruhy. 

01:40 - Zhruba v 11:30 se do ledového koryta do své třetí jízdy spustí sáňkařka Tereza Nosková, která drží průběžnou 27. pozici. Čtvrtá jízda je poté na programu o hodinu a půl později. 

01:35 - Do olympijského dění dnes zasáhne i legenda světového snowboardingu, Američan Shaun White, který před 4 roky v Sochi skončil těsně čtvrtý a letos bude chtít opět získat medaili. Kvalifikace U-rampy startuje v 5:00 SEČ. 

01:30 - Dnes čeká české fanoušky volnější den. Na start by se měli nejdříve postavit sjezdaři, které čeká alpská kombinace. A tak po dvou odložených závodech (mužský sjezd a ženský obří slalom) to vypadá, že se na sjezdovce v Pyeongchangu dnes opravdu bude závodit. Do kombinace zasáhne i české trio ve složení Ondřej Berndt (34), Jan Zabystřan (39), Filip Forejtek (46).  Kompletní trojice si odbyde olympijskou premiéru. 

79 20