Švédský útočník Par Lindholm

ZOH 2018: Švédsko postupuje do čtvrtfinále po boji s Finskem

Dnes se odehrály poslední zápasy skupiny C. Německo se střetlo s Norksem a Švédsko sehrálo boj s Finskem.

ŠVÉDSKO: FINSKO 3:1

V zápase dvou seveřanů se nejdříve radovali z gólu Švédové, ale kvůli vysoké holi nebyla branka uznaná. První tedy uznaný gól padl až pět minut před koncem první třetiny. Postaral se o to  hokejista Tre kronor Anton Lander. Více již v první periodě neudálo.

Druhá dvacetiminutovka byla ve stejném znamení jako ta první. Padl pouze jeden gól, ale naopak z finské strany. Na 1:1 srovnal Joonas Kemppainen. Hrál se velice vyrovnaný hokej. Nikdo nechtěl udělat chybu. V tomto zápase šlo totiž o přímý postup do čtvrtfinále. Švédové si vzali jednobrankový náskok až v polovině poslední třetiny, když se trefil Patrik Zackrisson. Hráči Suomi se snažili vyrovnat, ale minutu před koncem si to zkomplikovali dvouminutovým trestem. Tam Švédsko zvýšilo stav na konečných 3:1, když využil přesilovku Oscar Moller, když trefil prázdnou bránu.

Branky a nahrávky: 15. Lander (Omark, Fasth), 49. Zackrisson (Fransson), 60. Moller (Omark) – 22. Kemppainen (Koivisto, Junttila)

3:1  Oscar Moller

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NĚMECKO: NORSKO 2:1 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH

Branky a nahrávky: 33. Hager (Kahun, Macek), rozh. náj. Hager – 46. Reichenberg (Holös, Bastiansen)

Střely na branku: 37:29