Finský útočník Eeli Tolvanen

ZOH 2018: Finsko a Švédsko si poradily se svými soupeři s přehledem

Dnes odstartoval hokejový turnaj skupiny C na ZOH 2018. Finsko se od brzkých hodin střetlo s Německem a následně jsme viděli souboj mezi Švédskem s Norskem.

Jako první se do vedení v zápase Finsko: Německo dostali hráči Suomi. Z přesilové hry se trefil Sami Lepisto. Němci překvapivě srovnali hru o pět minut později, když se o gól postaral Brooks Macek, který využil přesilovku. Pět minut před koncem v první třetině si vzali Finové jednobrankový náskok zpět. Tuto branku umístil do sítě Mika Pyorala.

Druhá třetina nabídla divákům v Kwandong Hockey Center dvě branky a to ze strany Finů. Obě padly těsně před koncem prostřední části. Nejdříve využil přesilovou hru Eeli Tolvanen a o chvíli později zvýšil stav na 4:1 Lasse Kukkonen.

V poslední dvacetiminutovce padly rovněz dva góly- každý na jedné straně. V dvaačtyřicáté minutě snížil stav na 2:4 Frank Hordler. Poslední gól v zápase vstřelili severští hráči. Na konci dvaapadesáté minuty se dokázal střelecky prosadit Joonas Kemppainen. Nutno zmínit, že Němci tento zápas ovládli střelecky 24:20.

Finsko: Německo 5:2

Branky a nahrávky: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) – 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler

Střely na branku: 20:24

-----------------------------------------------------------------------------

Své první zápasy odstartovali ve skupině C také hokejisté Švédska a Norska. Favoritem tohoto utkání a vlastně adeptem na zlato jsou Švédové. První gól zápasu vstřelili hráči Tre kronor již v páté minutě. Par Lindholm dostal přihrávku Linuse Omarka, kterou poté zužitkoval ke skórování. Švédští hokejisté ovládli první třetinu nakonec 2:0, když navýšil skóre Anton Lander. Norové vystřelili v první periodě pouze jednou, naopak Švédi čtrnáctkrát.

Druhé dějství gól divákům v Kwandong Hockey Centre nepřinesl. Co se týče střel, tak Norové zvýšili svou aktivitu a přestříleli Švédy 12:6. Celkově byla tedy statistika střel po dvou třetinách 13:20 z pohledu Norů.

Třetí třetina opět patřila hokejistům Švédska. Mezi osmou a devátou minutou padly hned dva góly. Nejdříve se trefil Dennis Everberg a poté Mikael Wikstrand. Více gólů fanoušci v Kwandong Hockey Centre neviděli. Švédsko tak slaví v prvním zápase svou první výhru.

Norsko: Švédsko 0:4

Branky a nahrávky: 6. P. Lindholm (Omark, Möller), 17. Lander (Bertilsson), 49. Everberg (Omark, Fransson), 50. Wikstrand (Omark, Everberg)