Olympijský park Lipno
Foto: Vojtěch Moravec

Olympijské parky zavítají v roce 2018 do Brna a Ostravy

Olympijský park Lipno

Nezadržitelnými kroky se blíží další olympijský svátek a tím také v České republice vyroste několik olympijských parků, kde si fanoušci budou moci vyzkoušet různé sporty či zažít spoustu nezapomenutelný zážitků.

Před necelými čtyřmi lety, během zimních her v Soči 2014, vyrostl první olympijský park v Praze na Letné. Navštívilo jej tehdy přes 400 tisíc lidí. O dva roky později jejich počet stoupol. Největší park návštěvníci mohli zájemci navštívit v Jihočeském kraji na Lipně, dále v Ostravě, Pardubicích a Plzni. Dohromady tyto parky navštívilo kolem milion fanoušků. Tato čísla zaujala především Mezinárodní olympijský výbor, kterému se zalíbil nápad olympijských parků a rozhodl se, že vytvoří projekt, který se bude nazývat „Olympijský festival“, který bude v různých státech. Pochopitelně se do tohoto projektu zapojí také Česká republika.

Po dohodě mezi Mezinárodním olympijským výborem a Českých olympijským výborem došlo k tomu, že se v ČR vytvoří dva olympijské parky. Jeden bude v Brně a druhý v Ostravě (Kopřivná a Karlov pod Pradědem v Jeseníkách, Bílá a Mosty u Jablunkova v Beskydech). Otevřou se již příští rok v únoru během ZOH 2018 pod názvy Olympijský festival Brno a Olympijský festival Ostrava. Cílem projektu je i nadále přitáhnout fanoušky k aktivnímu sportu, podpořit v nich zájem o zdravý životní styl a zároveň fandit českým reprezentantům, tentokrát v Koreji. Sportoviště v rámci Olympijského festivalu Brno vyrostou v únoru v pavilonu Z Výstaviště Brno  a v jeho okolí. V Ostravě bude centrem olympijského dění Ostravar aréna a její okolí. Fanoušci se budou mít opět na co těšit. Oba parky nabídnou bohatý program, jako tomu bylo v předešlých letech.  Navíc budou mít podobnou grafickou strukturu (modrá, bílá a zlatá).

OLYMPIJSKÝ PARK 2014 LETNÁ

V roce 2014 byl otevřen 7. února 2014 první olympijský park, kde si zájemci mohli vyzkoušet většinu olympijských sportů a sledovat přenosy ze ZOH na velkoplošných obrazovkách. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili Dominik Hašek, Aleš Valenta či Kateřina Neumannová. Park celkem navštívilo přes 400 tisíc lidí. Jeho provoz byl ukončen stejně jako ZOH 23. února 2014.

Olympijský park na Letné v roce 2014 Zdroj: soci.olympijskypark.cz Článek Olympijský park na Lipně. Jak to tam vypadá? Olympijský park na Lipně. Jak to tam vypadá? Začaly Olympijské hry a tím pádem se u nás otevřelo několik Olympijských parků. Celkově jsou čtyři. V Plzni, Pardubicích, Ostravě a ten největší se nachází na Lipně, který je ještě rozdělen celkem do osmi lokací (Vyšší Brod, Loučovice, Lipno Hráz, Frymburk, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Nová Pec a Lipno nad Vltavou – centrum RIO Lipno). V každé de OLYMPIJSKÝ PARK 2016 LIPNO

I v roce 2016 se otevřelo několik Olympijských parků. Celkově byly čtyři. V Plzni, Pardubicích, Ostravě a ten největší se nacházel na Lipně, který byl ještě rozdělen celkem do osmi lokací (Vyšší Brod, Loučovice, Lipno Hráz, Frymburk, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Nová Pec a Lipno nad Vltavou – centrum RIO Lipno). V každé destinaci se nacházelo několik stanovišť pro různé sporty. V neposlední řadě samozřejmě nechyběla ani fanzóna, ve které byla velkoplošná obrazovka, pódium, ale také krásná lehátka na odpočinek. Dále fanshop národního týmu, ve kterém si mohli návštěvnici prohlédnout bývalé olympijské kolekce či si zakoupit tu aktuální pro RIO 2016. Na počest Emila Zátopka se také prodával plyšák, který se stal jakýmsi maskotem českého týmu.

Olympijský park Lipno Zdroj: Vojtěch Moravec Olympijský park Lipno Zdroj: Vojtěch Moravec Olympijský park Lipno Zdroj: Vojtěch Moravec

604 15