Olympijský park Lipno
Foto: Vojtěch Moravec

Olympijský park na Lipně. Jak to tam vypadá?

Olympijský park Lipno

Začaly Olympijské hry a tím pádem se u nás otevřelo několik Olympijských parků. Celkově jsou čtyři. V Plzni, Pardubicích, Ostravě a ten největší se nachází na Lipně, který je ještě rozdělen celkem do osmi lokací (Vyšší Brod, Loučovice, Lipno Hráz, Frymburk, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Nová Pec a Lipno nad Vltavou – centrum RIO Lipno). V každé de

A jak to vůbec celé funguje?

Do Olympijského parku můžete dojet autem, vlakem či autobusem z různých koutů naší vlasti. Pokud se rozhodnete, že na Lipno přijedete autem, čeká na váš několik záchytných parkovišť, které se nacházejí blízkosti každé destinace. Při příjezdu zaplatíte určitý poplatek a milá obsluha vám dá program, mapu a pásky, které jsou určené pro přepravu dále po Lipně. Pásky vás tedy opravňují využívat po celý den tzv. kyvadlovou dopravu (autobus, vlak). Díky této kyvadlové dopravě se rychle a především zdarma dostanete z centra Olympijského parku i k jiným olympijským destinacím.

Při vstupu do parku vás nejprve čeká důkladná kontrola a poté si jen můžete užívat a sportovat jak se vám zachce. V centru Olympijského parku na váš čeká několik zajímavých stanovišť. Například si můžete ve virtuální realitě vyzkoušet závody na kajaku nebo na kole, dále si zkusit překonat strach z výšek a skočit ze šesti nebo deseti metrů do velkého gumového polštáře, který je napuštěný vzduchem. Také si můžete zahrát beach volejbal, beach fotbal, házenou, zasurfovat, a zahrát ping-pong, vodní pólo nebo si jen tak zastřílet na terč buď to z pistole, nebo luku. Vyzkoušet si to, jak to mají těžké závodnici v lukostřelbě či sportovní střelbě. V neposlední řadě samozřejmě nechybí ani fanzóna, ve které nechybí velkoplošná obrazovka, pódium, ale také krásná lehátka na odpočinek. A také fanshop národního týmu, ve kterém si můžete prohlédnout Olympijské kolekce, které měli sportovci na ZOH 2010, LOH 2012, ZOH 2014 a také si můžete koupit novou Olympijskou kolekci RIO 2016 a v neposlední řadě plyšáka ve tvaru Emila Zátopka. Každý den na návštěvníky čeká bohatý program. Program není určený jen pro dospělé, ale je spoustu stanovišť určené převážně pro malé děti takže i vaše ratolesti mají o zábavu postaráno.

FOTOGALERIE

Olympijský park Lipno

Olympijský park Lipno Zdroj: Vojtěch Moravec

Olympijský park Lipno Zdroj: Vojtěch Moravec

Olympijský park Lipno Zdroj: Vojtěch Moravec

Olympijský park Lipno Zdroj: Vojtěch Moravec

Olympijský park Lipno Zdroj: Vojtěch Moravec

Autor: Jan Linha
20140 31