Dres ZOH 2018 - Japonsko 2

ZOH 2018: Zápasy o páté až osmé místo lépe zvládly hráčky Švýcarska a Japonska

V ranních hodinách byly k vidění dva duely o páté až osmé místo rámci olympijského turnaje žen.

ŠVÝCARSKO 2:0 KOREA

Švýcarky ve základní skupině B obsadily první místo a postoupily tak do vyřazovacích bojů. Daleko však nedošly, jelikož hned ve čtvrtfinále je čekal silný soupeř v podobě Olympijských hráček z Ruska. Rusky čtvrtfinálový zápas zvládly, když Švýcarky porazily 6:2.

Domácí Korea na šampionátu nepředváděla špatný výkon, ale ani jednou v základní skupině nebodovala a na svém kontě měli bilanci skóre 1:12 a po právu ve skupině B skončila na posledním místě. Ve vzájemném duelu se Švýcarskem v základní skupině hráčky Helvetského kříže Koreu deklasovaly výsledkem 8:0.

V první třetině utkání mezi Švýcarskem a Koreou byly aktivnější v první třetině hráčky Helvetského kříže, které jako první dokázaly vstřelit úvodní branku zápasu. Zollingerová dostala krásnou příhrávku od Benzové a parádně trefila odkrytou korejskou svatyni. Ve druhé periodě byly opět, respektive stále aktivnější Švýcarky, které si lámaly zuby na korejské gólmance. Musely si počkat až do 39. minuty, kdy se prosadila Raselliová, která z mezikruží propálila úplně vše, co jí stálo v cestě. Po čtyřiceti minutách Švýcarsko vedlo 2:0. Tento výsledek zůstal stejný i po třetí periodě, jelikož v závěrečné části duelu se nic nestalo. Švýcarsky si tak zahrají zápas o páté místo, naopak domácí Korea se bude bojovat o sedmou příčku.

Branky a nahrávky: 17. Zollingerová (Bullová, L. Benzová), 39. Raselliová (Rüeggová, Altmannová)

ŠVÉDSKO 1:2 JAPONSKO

Švédky v základní skupině B obsadily druhou pozici a ve čtvrtfinále je čekalo silné Finsko, které je porazilo vysoko 7:2. Proto Švédsko muselo bojovat v zápase proti Japonsku o páté až osmé místo.

Naopak Japonky v základní skupině skončily třetí. Ve vzájemném duelu Švédky dokázaly Japonky porazit 2:1, proto i zápas o páté až osmé místo bylo vskutku zajímavé z různých druhů pohledů.

Překvapivý vývoj jsme mohli vidět v duelu mezi Švédskem a Japonskem, když v první třetině měly překvapivě více ze hry Japonky, které i vstřelily branku, která však nebyla uznána, kvůli postavení útočící hráčky v brankovišti. Proto také úvodní třetině skončila nerozhodně 0:0. Na první regulérní branku si diváci museli počkat až do 22. minuty, kdy se bekhendem trefila Kojkeová, která dostala Japonky do vedení. Švédky na tento gól rychle reagovaly, když se do samostatného úniku dostala Johanssonová, která zkušeně zakončila a vyrovnala na 1:1. Tento vyrovnaný výsledek vydržel až do konce základní hrací doby a následovalo prodloužení, ve kterém jsme vítěze nenalezli. Museli rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých uspěly hráčky Japonska, které si tak zahrají se Švýcarskem o páté místo. Naopak Švédky se porvou s domácí Koreou o sedmou pozici.

Branky a nahrávky: 27. Johanssonová – 22. Kojkeová (Jonejamaová, Hosojamadaová), 64. A. Tokoová (Osawaová)