Švédský útočník Par Lindholm

ZOH 2018: Švédsko a Finsko slaví druhou výhru

Dnes pokračoval hokejový turnaj skupiny C na ZOH 2018. Od 13:10 se proti sobě utkali Švédové s Německem a Finové s Norskem.

Finsko: Norsko 5:1

V zápase mezi Finskem a Norskem se dostali do vedení hokejisté Norska. V polovině šesté minuty se trefil Patrick Thoresen. Ke konci první třetiny dokázal srovnat stav na 1:1 Eeli Tolvanen.

V prostřední části padl pouze jeden gól a to ze strany Finů. Podruhé v zápase se dokázal prosadit Eeli Tolvanen. V poslední dvacetiminutovce navýšili hokejisté Finska již na dvoubrankový rozdíl, když překonal norského brankáře Veli-Matti Savinanen, když se prosadil na začátku třiačtyřicáté minuty. O dalších pár minut to bylo již 4:1. O tento gól se postaral Sami Lepisto. Čtyři minuty před koncem vstřelili Finové ještě pátý gól, když se o něj postaral Sakari Mannien.

Branky a nahrávky: 17. Tolvanen (Lepistö), 26. Tolvanen (J. Peltola), 43. Savinainen, 48. Lepistö (Kontiola), 57. Manninen (Kontiola) – 7. P. Thoresen (Kristiansen, M. Olimb)

5:1 Sakari Manninen

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Švédsko: Německo 1:0

Utkání mezi Švédskem a Německem bylo na góly chudší. Švédové se sice trefili již ve druhé minutě hry z hole Viktora Stallberga, ale potom předváděli brankáři na obou stranách parádní zákroky. Němci trefili dokonce tři tyčky. V tomto zápase se také ukázal nadějný mladý obránce Rasmus Dahlin, kterému je teprve sedmnáct let. Němci hráli s hokejisty Tre kronor opravdu vyrovnaný hokej, někdy dokonce Švédy přehrávali. Zápas nakonec skončil 1:0 pro Švédy.

Branky a nahrávky: 2. Stålberg (Zackrisson, Fransson)

Střely na branku: 26:28