Dres ZOH 2018 - Japonsko 1

ZOH 2018: Souboj o čelo tabulky B vyšel lépe Švýcarkám, body braly i Japonky

Dnes byly na programu závěrečné zápasy skupiny B v rámci hokejového turnaje žen. V něm se o první místo popraly Švédky se Švýcarkami. Proti sobě nastoupily také hráčky Japonska a Koree.

ŠVÉDSKO 1:2 ŠVÝCARSKO

I přes to, že mírnými favoritkami tohoto zápasu byly Švédky, zvládly jej lépe reprezentantky Helvétského kříže. Do úvodní třetiny líp vstoupilo Švédsko, ale všechny jeho pokusy zneškodnila Schellingová. I na druhé straně byly k vidění zajímavé situace, ale Švýcarky si pro změnu vylámaly zuby na Grahnové.

Na první gól si diváci v hale museli počkat až do poloviny utkání, kdy se dokázala prosadit Alina Müllerová, která vypálila z poměrně z velkého úhlu a trefila se za záda švédské gólmanky. V závěrečné třetině dokázaly hráčky Tre Kronor vyrovnat na 1:1. Meierová však následně krásnou přihrávkou našla před brankou Stänzovou, která dorazila puk do švédské svatyně a dostala tak Švýcarsko opět do vedení. To si jeho hráčky nakonec dokázaly udržet až do konce utkání a zajistily si tak první místo v tabulce skupiny B.  Švédky skončily druhé.

Branky a nahrávky: 48. Borgqvistová (Olssonová, Nylénová-Perssonová) – 34. Müllerová (Meierová, Stalderová), 52. Stänzová (Meierová, Müllerová)

KOREA 1:4 JAPONSKO

Další zápas odehrály Korejky s Japonkami. Do utkání lépe vstoupily Japonky, které se v prvních minutách ujaly dvoubrankového vedení. Nejprve se ze vstřelené branky radovala Kuboová, která si najela do volného prostoru a střelou pod víko skórovala. O druhý gól se postarala Šoko Onoová, která doklepla odražený puk do úplně odkryté svatyně Korejek.

Ve druhé třetině se Korejkám povedlo vstřelit vůbec první branku v celém turnaji. Zařídila ji Griffinová, která forhendem dostala puk za záda japonské brankářky. Ve třetí však Japonky přidaly další dvě branky a porazily domácí Korejky 4:1.

Branky a nahrávky: 30. Griffinová (Park Yoon-Jung) – 2. Kuboová (H. Tokoová, Ukitaová), 4. Onoová (Kojkeová, Jonejamaová), 52. Kojkeová (Hosojamadaová, Jonejamaová), 59. Ukitaová