Maskoti pro ZOH 2018

ZOH 2018: První hrací den na hokejovém turnaji žen patřil Švédsku a Švýcarsku

Ženskou část olympijského hokejového turnaje dnes zahájila dvě utkání skupiny B. V prvním duelu se střetly Japonky se Švédkami. V druhém zápase Švýcarky postavily proti domácí Jižní Koreji.

JAPONSKO 1:2 ŠVÉDSKO

Švédsko do turnaje vstoupilo vítězně, jeho hra však vůbec nepůsobila jistě. A to i přesto, že jej japonské soupeřky celý zápas dotahovaly. I ony však měly několik vyložených šancí, v koncovce jim ale chybělo pověstné štěstí.

Jako první se do vedení dostaly švédské hráčky díky zkušené Raskové, která ve třetí minutě zápasu trefila přesně prostor nad pravým ramene japonské brankářky. Ve druhé třetině se Švédkám nevyplatil laxní přístup ke hře a ve třicáté sedmé minutě se k puku v před brankovém prostoru dostala Ukitaová, která dokázala puk dopravit za brankovou čáru a vyrovnat stav na 1:1.

Rozhodující gól vstřelila Hjalmarssonová, která dostala zpětnou přihrávku od Grahmové a bez váhání rozvlnila síť japonské branky. V dramatické koncovce byl úspěšnější švédský celek, který si pohlídal náskok 2:1 a radoval se tak ze zisku prvních tří bodů.

Branky a nahrávky: 37. Ukitaová (Kuboová) – 3. Rasková (Küllerová, Carlssonová), 42. Hjalmarssonová (Grahmová)

ŠVÝCARSKO 8:0 KOREA

Ve druhém utkání skupiny B proti sobě bojovaly Korejky se Švýcarkami, které obhajují bronz ze Soči. Na první gól si diváci museli počkat až do poloviny úvodní periody, kdy se Švýcarka dostala do útočného pásma a překonala korejskou brankářku. Müllerová v zápětí navýšila na 2:0.

Ta se znovu prosadila i v úvodu druhé třetiny, další dvě branky přidala aktivní Stänzová. Po čtyřiceti minutách Švýcarky vedly 6:0 a v duelu jasně nad svými soupeřkami dominovaly. Korejky měli na svém kontě pouhých sedm střel na bránu. Ve třetí třetině přidaly Švýcarky další dvě přesně rány a Koreu porazily 8:0.

Branky a nahrávky: 11. Müllerová (S. Benzová), 12. Müllerová (S. Benzová, Stalderová), 20. Müllerová, 22. Müllerová, 23. Stänzová (Raselliová), 38. Stänzová, 50. Stalderová (Meierová, Müllerová), 52. Stalderová (Müllerová)