Hokej - Martin Růžička - Třinec
Foto: beta.hokej.cz

ZMĚNA! Růžička byl povolán na OH do Jižní Koreje!

Hokej - Martin Růžička - Třinec

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandáč hlásí změnu. Do Jižní Koreje byl povolán útočník z Třince Martin Růžička.

Článek EHT: Martin Růžička rozhodl zápas hattrickem EHT: Martin Růžička rozhodl zápas hattrickem Češi dnes odehráli jediný zápas, který před olympijským turnajem odehrají v Česku. Jejím soupeřem v rámci turnaje Channel One Cup bylo Finsko. Utkání začalo v 18:30h středoevropského času. „Čekáme na výsledky zdravotního vyšetření Milana Gulaše a vzhledem k časovému rozdílu mezi Českem a Jižní Koreou zveme pro jistotu do týmu Martina Růžičku," řekl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund několik hodin po zápase s Finskem (0:2).

Ke zranění Milana Gulaše došlo v osmačtyřicáté minutě, když si při vlastním faulu zranil koleno. Po tomto incidentu okamžitě odkulhal na střídačku a následně do šatny. „Koleno si hned začal ledovat, zatím je to ale moc čerstvé, abychom věděli víc," řekl hned po skončení zápasu trenér Josef Jandač.

Martin Růžička tak byl z preventivních důvodů povolán do Jižní Koreje. Ovšem neznamená to, že bude zapsán na soupisku. Záleží jak na vážnosti zranění Milana Gulaše, tak i na nemoci Michala Vondrky, který bojuje s virózou již od pátku.

Martin Růžička zařídil obrat proti Finům z 0:2 na 3:2 v rámci EHT.

První zápas olympijského turnaje odehrají čeští hokejisté ve čtvrtek proti Jižní Koreji.

463 139