Radost norských hokejistů po vítězném gólu proti Slovinsku

Norští hokejisté měli opravdu namále. V osmifinálovém zápase prohrávali se Slovinskem 0:1, ale zápas dokázali otočit a slaví tak postup do historicky prvního čtvrtfinále na OH, kde je čeká Rusko, neboli Olympijští sportovci z Ruska. Podívejte se na radost severských komentátorů po vítězném gólu.

Slovinsko se dostalo do vedení 1:0 již v první třetině, respektive v šesté minutě, když využil přesilovou hru Jan Urbas. Další gól padl na začátku poslední periody. Norský hokejista Tommy Kristiansen srovnal na 1:1. Na konci třetí dvacetiminutovky trefili Slovinci tyč a byli tak blízko vítěznému gólu. Po vyrovnaném stavu 1:1 následovalo prodloužení, kde byli úspěšnější Norové. Vítěznou trefu obstaral Alexander Bonsaksen. Střelecky bylo sice Slovinsko lepší (34:26), ale Norové byli lepší v zakončení.

Zajímavosti je, že Norové si nikdy nezahráli čtvrrtfinále na OH. Další zajímavou zmínkou je fakt, že Norové prohráli až do dnešního dne všechny zápasy, až na jeden. Na těch letošních se jim podařilo porazit pouze Slovinsko. Zda porazí i Rusko, je ve hvězdách.