MSJ 2018 - Česko vs Finsko

MSJ: V semifinále Češi se střetnou se silnou Kanadou a Švédi s USA

Včera a dnes v noci se odehrály čtyři zapeklité zápasy, ve kterých se rozhodovalo, pro které týmy bude turnaj úspěšný a pro které nikoliv. Nakonec se do semifinále dostali po třinácti letech Češi, dále dle očekávání Kanada, Švédsko a USA.

ČEŠI SE PROBOJOVALI DO SEMIFINÁLE PO NESKUTEČNÝCH 13 LETECH

Česká republika ve čtvrtfinále narazila na silné Finsko. Češi v utkání tahali za kratší konec, ale vždy ztrátu dokázali dotáhnout. Ve třetí třetině prohrávali 2:3. Trenér Filip Pešán tři minuty před koncem základní hrací doby riskoval, tím, že odvolal gólmana a zkusil to v šesti. Neměl co ztratit, ale naopak získat mohl hodně. Což se nakonec podařilo, jelikož v 58. minutě se z vyrovnávající branky na 3:3 radoval Zadina. Diváci Key Bank Center viděli strhující prodloužení, ve kterém nakonec rozhodující branka nepadla a tak o vítězi rozhodli samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl Nečas, který patří k nejproduktivnějším hráčům na turnaji (3+6) během pěti duelů. Nesmíme však opomenout, nebýt českého gólmana Kořenáře, který někdy vychytal jasné tutovky, v semifinále bychom nebyli.

KANADA JEDNOZNAČNĚ POSTOUPILA DO SEMIFINÁLE

Kanada sehrála se Švýcarskem druhý čtvrtfinálový zápas. O favoritovi bylo už zpočátku jasno, a ten také předváděl to, co se od něho čekalo. Kanaďané svému soupeři nedali absolutně žádnou šanci. Po první třetině hráči helvetského kříže prohrávali 0:3 a po druhé dokonce 1:6. Poslední část byla snad z těch všech tří ta nejvyrovnanější, ale i tak hráči javorových listů vstřelili další dvě branky a utkání jednoznačně ovládli, když porazili Švýcarsko 8:2.

SLOVENSKO NESTAČILO NA TŘI KORUNKY

Utkání mezi Slovenskem a Švédskem bylo nejvyrovnanějším duelem čtvrtfinále. První třetina žádnou branku nenabídla a tak diváci museli čekat do prostřední části. V té se Švédové hned na začátku dostali do dvoubrankového trháku. Slovensko v závěru druhé periody dokázalo snížit na rozdíl jediné branky, ale ve třetí třetině si opět hráči Tre Kronor vzali zpět dvoubrankové vedení. Slovenští bratři dokázali už jen korigovat výsledek na konečných 2:3 z jejich pohledu a tím pádem do semifinále postoupilo Švédsko.

AMERIČANÉ PORAZILI RUSKOU SBORNOU

Američané v utkání proti Rusku byli vždy o krok vpředu. Všude byli rychleji a vždy se dokázali dostat do vedení. Rusové celý zápas pouze dotahovali jednobrankové manko. Ve třetí třetině v padesáté třetí minutě se opět dostali hráči USA do vedení, když se trefil po druhé v zápase Bellows. Na to už Rusové ani při power play nezareagovali. Naopak Američané, přesně řečeno kapitán Anderson, potvrdil postup USA do semifinále brankou do prázdné svatyně ruské Sborné.