Kanada poráží Finsko na MSJ

MSJ: Tři korunky nebo javorové listy? Kdo nakonec pozvedne pohár šampiónů?

V semifinálových bojích nakonec uspěli Švédové, kteří si poradili se Amerikou. Kanada naopak porazila Českou republiku. O titul si tak zahrají hráči s javorovými listy a třemi korunkami. Kdo nakonec z tohoto souboje vzejde jako šťastnější?

SEMIFINÁLOVÉ SOUBOJE

Seveřané dostali utkání postupně pod kontrolu, ve 49. minutě vedli už 4:0, Američanům se pak podařilo dvěma brankami zregulovat skóre. Soupeřem bude Kanada, která porazila Českou republika vysoko 7:2. Nicméně Češi do utkání vstoupili ve výborném stylu, když se jako první radovali ze vstřelené branky. Později však pracovaly nervy a přicházely vyloučení a to se stalo českým mladíkům osudným. Kanaďané dokázali, díky přesilovým hrám, v první třetině otočit vedení na svojí stranu. Kanadské přesilové hry jsou opravdu na turnaji smrtící. To je nabudilo a v kanonádě pokračovali ve zbylých dvou třetinách, kdy vstřelili dalších pět branek.

Česká reprezentace do 20 let si po 13 letech zahraje o bronzové medaile opět proti hokejistům USA. Kanada sehraje zápas proti Švédsku. Hráči Tre Kronor na turnaji ještě doposud neprohráli ani jeden zápas, na rozdíl od Kanady, která utrpěla porážku od USA v utkání pod širým nebem.