Hokej - MSJ - Švédsko vs Slovensko

MSJ: Švédové udolali Rusko v nájezdech a jsou vítězi skupiny B

Poslední skupinový zápas obstarali hráči Ruska a Švédska. Tyto týmy doslova hrály o první místo ve skupině B.

Vedení se ujaly tři korunky, když se do bleskového protiútoku dostal Alexander Nylander, který pohlednou zadovkou ponechal puk na modré čáře Liljegrenovi, ten však ještě nabídl puk kapitánovi Švédska. Ten si nahození zpracoval bruslí a zakončil. Ruský gólman byl bez šance.

Netrvalo dlouho a Rusové dokázali vyrovnat. Malcev vybojoval puk za soupeřovou brankou, odkud přihrál na úplně volného Sokolova, který pálil tvrdou a především přesnou střelu nad lapačku švédského brankáře.

Do konce první periody se skóre měnilo ještě dvakrát. Nejprve Liljegren poslal do vedení Švédsko, když doklepl puk do odkryté branky a později vyrovnával na 2:2 Kostin, který překonal Gustavssona.

MSJ - Rusko Zdroj: twitter.com

Ve druhé třetině měli více ze hry Švédové, kteří si zahráli i přesilovou hru 5 na 3, ale výborně chytající Suchačov žádnou branku nepustil.  Později i Rusové měli obrovskou příležitost, ale Gustavsson byl na svém místě.

Ve třetí třetině šli opět jako první do vedení hráči Švédska, když se u mantinelu k puku dostal Fjällby, který zkusil své štěstí. Jeho tvrdou ránu Suchačov vyrazil jen před sebe. To byla chyba. Odraženého puku se zmocnil Gustafsson, který bez problému zametl puk do ruské branky. Nehledě na to, o pár minut později opět Rusové, po třetí v zápase, utkání vyrovnali. O vyrovnávající branku se postaral Poloďan.

V závěru třetí třetiny za vyrovnaného stavu ruský kouč zkusil risk tím, že odvolal gólmana, jelikož chtěl vyhrát skupinu B.

Nakonec po šedesáti minutách bylo utkání vyrovnané 3:3 a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých uspělo Švédsko, čímž si zajistilo první příčku ve skupině B.

Branky a nahrávky: 16. Sokolov (M. Malcev, Poloďan), 19. K. Kostin (Ivanov, Svečnikov), 57. Poloďan (J. Zajcev) – 8. Andersson (Liljegren, A. Nylander), 18. Liljegren (Söderlund, L. Lindström), 55. G. Gustafsson (Jonsson Fjällby, Davidsson), rozh. náj. Steen

Sestavy:

Rusko: Suchačov (Melničuk) – Minulin, J. Zajcev (C), Knyžov, Sjomin, Jelizarov, Samorukov, Makejev (A), Šepelev – Manukjan, Rubcov, Kajumov – Sokolov, M. Malcev (A), Poloďan – Abramov, Altybarmakjan, Šolochov – Ivanov, Svečnikov, K. Kostin

Švédsko: Gustavsson (F. Larsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Pettersson, A. Nylander (A), Andersson (C) – L. Lindström, Karlström, Zetterlund – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby

Autor: M. V.