Česká biatlonistka Gabriela Koukalová
Foto: www.facebook.com/GabrielaKoukalova

Gabriela Koukalová může znovu trénovat, ve speciálním režimu. Olympiáda je stále v ohrožení

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová

Báječné zprávy přišly z tábora české biatlonové reprezentace, která se od včerejšího dne připravuje na sezónu ve finské Imatře. Dosud zraněná Gabriela Koukalová se bude spolu s dalšími biatlonisty připravovat na olympijskou sezónu. Pozitivní zprávou zůstává, že vyrazila na sníh do vysokohorských podmínek. Ale...

Týdny nejistoty, zda Gabriela Koukalová začne vůbec trénovat, jsou u konce. Mluvčí biatlonového svazu Tomáš Hermann uvedl, že česká hvězda dorazí za reprezentací do Finska a bude trénovat ve speciálním režimu.

Hermann také prozradil, že Koukalová stále nemá vyhráno, ale její zdravotní stav se natolik zlepšil, že může opět nasadit lyže. „Můžu jen říct, že se dělá maximum pro to, aby byla připravená na sezonu nebo na její část. Jestli stihne první závody? V tuhle chvíli je to stále hodně daleko, uvidíme, co přinesou následující týdny," odpověděl Hermann na dotaz, jestli Koukalová stihne začátek Světového poháru.

Článek Česká biatlonová reprezentace v rámci přípravy zavítá do Finska Česká biatlonová reprezentace v rámci přípravy zavítá do Finska V rámci přípravy na olympijskou sezónu vyrazili čeští biatlonisté do slovinské Pokljuky, kde strávili více než dva týdny. Nyní čeká svěřence Ondry Rybáře soustředění ve Finsku, kde bude jejich hlavní náplní trénink na sněhu. Problémy Gabriely trvají od začátku léta, kdy měla velké problémy udělat několik kroků a dojít do svého pokoje. Verdikt byl nemilosrdný - svalové potíže lýtek a přetížení achilovek. Koukalové bohužel přes veškerou snahu nepomáhaly ani četné rehabilitace a fanoušci se začali obávat, zda česká hvězda stihne úvod olympijské sezóny a jestli není v ohrožení start na Olympijskách hrách v Pyeongchangu. Jednu dobu nemohla Koukalová vůbec trénovat. Ani šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář neviděl její stav optimisticky. „Bohužel zdravotní problém tam je. Jedná se o svalové potíže v oblasti lýtek. Teď ani nejsem schopen říct, jak dlouho to potrvá. Z pohledu času máme její stav pod kontrolou. Ovšem pohybujeme se na hraně, na hraně improvizace, a to mě vůbec netěší. Na druhou stranu nechci malovat čerta na zeď. Máme stále dost času. Potřebujeme trpělivost, aby problém odezněl a Gábina se mohla zapojit do plné přípravy," uvedl Rybář na začátku října. 

Postupně mohla Gabriela lehce trénovat, zranění ji ovšem stále omezovalo. Její tréninky byly krátké a v malé intenzitě, aby si nepřitížila a zároveň udržela aspoň nějakou formu, i když sám Rybář přiznal, že na závodění v rámci světového poháru to není. 

Gábina dnes v  rozhovoru pro Radiožurnál přiznala, že s největší pravděpodobností zmešká úvod světového poháru. Kdy však plánuje naskočit do biatlonového kolotoče, neprozradila. „Je mi jasné, že nestihnu úplně začátek sezony, ale pořád moje myšlenky směřují k olympiádě. Doufám, že budu schopná se tam předvést ve formě,“ dodala s tím, že start a nejlépe i úspěch na Olympijských hrách v Pyeongchangu je pro ni prioritní. Svůj tréninkový výpadek označila mistryně světa z letošního roku jako "gigantický". 

Čeští biatlonisté nyní ladí formu ve finském středisku Imatra, kde se soustředí především na tréninky na sněhu. Koukalová dorazí do Finska s dvoudenním zpožděním a trénovat bude ve speciálním režimu přizpůsobeném jejímu zdravotnímu stavu.

533 0