Michal Krčmář při tréninku
Foto: facebook/český biatlon

Česká biatlonová reprezentace v rámci přípravy zavítá do Finska

Michal Krčmář při tréninku

V rámci přípravy na olympijskou sezónu vyrazili čeští biatlonisté do slovinské Pokljuky, kde strávili více než dva týdny. Nyní čeká svěřence Ondry Rybáře soustředění ve Finsku, kde bude jejich hlavní náplní trénink na sněhu.

Čeští biatlonisté mají za sebou více než dvoutýdenní soustředění ve slovinské Pokljuce. „Měli jsem super počasí, prostě nádherné babí léto. A to znamenalo, že jsme nemuseli improvizovat. Sportovci odtrénovali vše, co jsme jim s Michaelem Málkem a Zdenkem Vítkem naplánovali," zářil spokojeností šéftrenér Ondřej Rybář a dodal, že jedinou komplikací a nepříjemností byl vykloubený palec Ley Johanidesové, která nešťastně upadla při tréninku na kolečkových lyžích.

V rámci další přípravy na olympijskou sezónu zamíří reprezentace do finského střediska Imatra, kde bude trénovat na sněhu. Imatra je třicetitisícové město ležící poblíž finsko-ruských hranic. V minulosti se zde uskutečnila Velká cena Finska silničních motocyklů (1964-1982). „Zrušili jsme přípravu v oberhofském tunelu a ve středu zamíříme do Finska na první sníh. Mají tam novou střelnici a v tuto chvíli již připravený 4,5 km dlouhý lyžařský okruh," prozradil další plány Ondřej Rybář. Do Finska odletí devatenáct sportovců, čtveřice Matěj Krupčík, Jakub Procházka, Tomáš Vojík a Ondřej Šantora bude ladit formu v domácích podmínkách.

Zpátky do České republiky se biatlonisté vrátí na krátkou dobu za deset dní, poté znovu vyrazí do Finska. Buď do osvědčeného Vuokatti nebo znovu do Imatry.

182 0