Foto: http://www.sportovnilisty.cz/pozice-1-top/eva-vrabcova-nyvltova-si-da-od-lyzovani-pauzu-hlavnim-cilem-je-nyni-maraton-v-riu/

Eva Vrabcová sedmá na maratonu v New Yorku v osobním rekordu

Dříve běžkyně na lyžích, dnes už atletka a rodačka z Trutnova zvládla maraton v čase 2:29:41 a stala se tak první českou běžkyní, která tento maraton zvládla pod dvě hodiny a třicet minut.

Favorizovanou Keňanku Navy Keitaniovou předběhla o téměř minutu Američanka Shalane Flanaganová, která maratonskou trať proběhla v čase 2:26:53 a překazila tím tak Keňance útok na čtvrtý triumf za sebou. Flanaganová se navíc stala po 40-ti letech americkou vítězkou marotonu v New Yorku.

V pomalém závodě se Vrabcová Nývltová dlouho držela v elitní skupině, která se do třicatého kilometru zúžila na osm závodnic. Na 34. kilometru se poté odpoutala skupinka tří závodnic - Flanaganová, Etiopanka Mamitu Dasková  a Navy Keitaniová. Českou reprezentantku, která po zbytek závodu běžela s Italkou Sarou Dossenaovou tak v cíli dělilo pouhých pět sekund od čtvrtého místa letošní stříbrné medailistky z mistrovství světa Edny Kiplagatové. 

VÝSLEDKY
1. Flanaganová (USA) 2:26:53 hod
2. Keitanyová (Keňa) 2:27:54 hod
3. Daskaová (Etiopie) 2:28:08 hod

7. Eva Vranbcová (CZE) 2:29:41 hod

78 0