Tenisový turnaj v Indiana Wells
Foto: youtube.com

WTA Indiana Wells: Preview ženského turnaje. Kdo hraje kvalifikaci a kdo nastoupí do hlavní soutěže?

Tenisový turnaj v Indiana Wells

Další Grand Slaim sezóny je zatím daleko za dveřmi a tak se muži i ženy vydali do americké střediska Indiana Wells, kde odehrají turnaj kategorie 1.000. Hráčky z Česka nastoupí do hlavního turnaje, ovšem některé musí zasáhnout do kvalifikace, aby si účast v hlavní soutěži vybojovaly. Pojďme se tedy společně podívat, které Češky uvidíme se rvát právě v Indiana Wells. 

Tenisový turnaj v Indiana Wells Zdroj: youtube.com

KVALIFIKACE

Tereza Martincová

Mladá zlepšující se Češka již zasáhla do kvalifikace včerejším utkáním proti Britce Naomi Broady, jenž byla do kvalifikace nasazena jako číslo 17. V prvním setu sice Martincovou porazila 6:4, ovšem další 2 sety byly v režii Češky, která vyprovodila Britku z kurtu 6:2 a 6:3. Broady je přitom na žebříčku o více než 40 míst výše než Martincová. 

O postup do hlavní soutěže si však zahraje Terka s velmi těžkou soupeřkou, Mandy Minellou z Lucemburska. Ta se nyní nachází na 76. místě žebříčku, kdežto Martincová je až na 165. pozici. Bude to nesmírně těžký zápas. V kariéře se potkaly tyto hráčky zatím pouze jednou, a sice letos v lednu na Hobartu, kde byla úspěšnější lucemburská hráčka. 

Lucie Hradecká

Také dvojnásobná olympijská medailistka Hradecká vstoupila do kvalifikace vítězně. 152. hráčka světového žebříčku porazila naši východní sousedku Rebeccku Šrámkovou po setech 6:2, 6:7 a 6:2 a vyřadila tak po Martincové další nasazenou kvalifikantku. 

O postup do hlavní soutěže bude mít podobně jako Martincová velmi těžkou soupeřku. Čeká ji totiž Američanka Varvara Lepchenko, 88. hráčka světového žebříčku. Lepchenko, která v 1. kole kvalifikace vyřadila další Slovenku Schmiedlovou, má s Hradeckou pozitivní bilanci 1:0. Loni v červnu totiž vyřadila poměrem 2:0 na sety Hradeckou v kvalifikaci Wimbledonu. Lucka jí tak má co oplácet.

 

HLAVNÍ SOUTĚŽ

Karolína Plíšková

V hlavní soutěži samozřejmě nesmí chybět česká jednička Karolína Plíšková. Nasazená trojka má v úvodním kole volný los a v kole druhém narazí na vítězkou souboje Ostapenko-Kovinic, kde se dá očekávat vítězství stále se zlepšující Lotyšky Jeleny Ostapenko.

Kristýna Plíšková

Také starší z dvojčat Plíškových bylo nasazeno do hlavního turnaje. Ovšem los v prvním kole ji moc nepřál. Narazí totiž na deblovou parťačku Lucie Šafářové, Bethanie Mattek-Sands, která dostala pro turnaj v Indiana Wells divokou kartu. Američanka je sice až v druhé stovce žebříčku, nicméně se dá očekávat vyrovnaný souboj, vzhledem k jejim deblovým kvalitám. 

Kateřina Siniaková

Mladá česká tenistka se na začátku letošního roku díky výborným úspěchům probojovala do elitní padesátky žebříčky, díky čemuž může těžit z přímého nasazování do turnajů. Momentálně 42. hráčka žebříčku si však na svoji soupeřku ještě musí počkat. Utká se s jednou z kvalifikantek. V případě úspěchu v prvním kole by Katku čekala nasazená třiadvacítku a nedávná členka elitní desítky, Španělka Carla Suarez Navarro.

Lucie Šafářová

Lonškému propadu žebříčkém dává bronzová medailistka z Ria Lucie Šafářová zapomenout a pomalu, ale jistě, se vrací mezi nejlepší tenistky světa. Na turnaji v Indiana Wells ji však na úvod čeká nepříjemná Španělka Lara Arrubarrena-Vecino, která je v žebříčku na 72. pozici. Lucka by měla být v zápase favoritkou. Zatímco co se české reprezentantce výborně vydařil turnaj v Budapešti, Španělka posledních 5 zápasů prohrála a zdá se, že její forma je na ústupu. Vítězka tohoto klání se v druhém kole utká s Američanka a nasazenou dvacítkou, Coco Vandeweghe. 

Barbora Strýcová

Deblová parťačka Indky Sanii Mirza dostala na turnaji jako nasazená sedmnáctka v prvním kole volný los. A na soupeřku v druhém kole si ještě bude muset počkat. Přímo nasazená do turnaje, Kazaška Yaroslava Shvedova, také čeká na svoji soupeřku, která vzejde z kvalifikace. A právě vítězka klání Shvedové se utká v druhém kole se Strýcovou.

224 30