Djokovič, Murray

Vyvrcholení tenisové sezony ve stylu souboje o světovou jedničku

Vyvrcholení sezony ve stylu souboje o světovou jedničku

Finále Turnaje mistrů bude v režii aktuálně dvou nejlepších tenistů světa. Minulý týden se poprvé dostal do čela žebříčku Brit Andy Murray, kterému na tento post uvolnil cestu Milos Raonič když nenastoupil pařížského semifinále. S tentýž hráčem dnes Murray sehrál velmi zajímavou a napínavou  bitvu, kterou musel rozhodnout až 3. set. Raonič měl utkání dobře rozehrané když vyhrál první set 5-7 a ve druhém vedl o break. Murray však hru zlepšil a dotáhl druhou sadu do tiebreaku ve kterém Kanaďana přetlačil 7-5. Rozhodoval třetí set Murray mohl dvakrát zápas dopodávat jednou za stavu 5-4 a pak i 6-5, ale znovu rozhodoval až tiebreak. I ten vyhrál Murray přesto, že nevyužil 3 matchbally. Tiebreak skončil 11-9. Za 3hodiny a 37minut se z postupu radoval Brit.

Andy MURRAY (GBR) – Milos RAONIC (CAN) 5-7, 7-6(7-5) a 7-6(11-9)

Druhý finalista Novak Djokovič do utkání, s Japoncem Keiem Nishikorim, vletěl jako vítr, sebral na úvod soupeři dvakrát servis a dostal se do vedení 4-0, vzápětí svůj servis ale ztratil. Nishikori break nedokázal potvrdit a tak světová dvojka podávala na vítězství v prvním setu. Což se i přes další breakball Japonce podařilo. První set byl jasně v režii Novaka Djokoviče. Druhý set začal jako ten první, Japonec si nedokázal udržet servis a pustil Srba do trháku. Až za stavu 4-0 si poprvé uhrála vlastní servis světová „pětka“ Nishikori. To bylo z jeho strany vše. Djokovičovi tam padalo všechno na co sáhl a smetl Japonce za 64minut 2-0.

Novak DJOKOVIĆ (SRB) – Kei NISHIKORI (JPN) 6-1 a 6-1

Djokovič, Murray Final Zdroj: Twitter - ATP World Tour

Finále mezi Murrayem a Djokovičem,které se sehraje 20.11. v londýnské hale O2, bude pětatřicátým měřením sil těchto dvou tenistů. Vítěz zakončí rok jako světová jednička. Vzájemná bilance hovoří pro Srba v poměru 24-10. V letošním roce se spolu utkali 4x z toho třikrát triumfoval Djokovič.  Vždy se jednalo o finále. Na začátku roku na prvním grandslamu sezóny v Austrálii Australian Open, na tisícových turnajích v Madridu a v Římě a poslední vzájemné utkání nabídlo finále Roland Garros, kde Djokovič zkompletoval kariérní grandslam. Finále mezi Murrayem a Djokovičem,které se sehraje 20.11. v londýnské hale O2, bude pětatřicátým měřením sil těchto dvou tenistů.

Autor: Tomas Sadil