Švýcarská tenistka Martina Hingis
Foto: www.campusghanta.com

Vyjádření Martiny Hingis k incidentu v Riu. Hlaváčkové zlomila i nos. VIDEO

Švýcarská tenistka Martina Hingis

Velmi zklamavé vyjádření o incidentu na olympijských kurtech v Riu podala švýcarská tenistka Martina Hingis. 

Ta během semifinálového olympijského zápasu ženské čtyřhry během momentu, kdy ovracela match ball českého páru, trefila míčkem Andreu pod oko. Na první pohled to nevypadalo tak vážně. Nicméně pozdější lékařská vyšetření zjistila, že Andrea má zlomeninu lícní kosti.

A jak se zachovala Martina přímo na kurtu? U rozhodčí si stěžovala, že Andrea si bere až moc dlouhou dobu na ošetření, jelikož Švýcarka nechtěla, aby její svaly vychladly. Andree se na kurtu neomluvila.

Hingis se bohužel neomluvila ani po skončení olympijského tenisového turnaje. Vyjádřila se tak, že toto prostě ke čtyřhře patří a že se vskutku nemá za co omlouvat. V tomto incidentu vyloučila jakýkoliv úmysl. 

Andrea Hlaváčková semifinálový zápas dohrála, bohužel Češky se ze 3 match ballů bohužel do finále neprobojovaly a v zápase o 3. místo nakonec podlehly dalšímu českému páru - Šafářové se Strýcovou. Nutno dodat, že Hlaváčková dohrávala ve velkých bolestech a i přesto, že ji mnozí přesvědčovali, ať k zápasu o třetí místo nenastupuje. 

A co si Andrea o incidentu myslí? Vyjádřila se novinářům i na sociálních sítích, že chováním Martiny Hingis je velmi zklamaná. Prvně si myslela, že v tom nebyl žádný úmysl, že Hingis třeba jen nečiště trefila míč. Nicméně po zhlédnutí videa svůj názor změnila. Hingis trefila míč čistě a Hlaváčková k tomu řekla: "Pokud někdo ví, kam mu míč poletí, tak je to Martina Hingis".

Po příjezdu do ČR se Andrea podrobila několika důkladným vyšetřením a rentgenům. A z trefy míčkem vyšel ještě horší závěr, než to vypadalo. Kromě toho, že vyšetření v Riu prokázalo malou zlomeninu očního oblouku, vyšetření v České republice potvrdilo zlomeninu nosu. Slzy Andrey, která se po zásahu zkácela k zemi, byly tedy oprávněné. A Hingis se ještě divila, že si česká hráčka bere lékařskou pauzu. Nejen, že se švýcarská tenistka Andree neomluvila, ale po odjezdu z Ria se jí ani neozvala a nezeptala se, jak se na tom její zranění i přes fakt, že se dodatečně dozvěděla o zlomenině nosu. 

A co si myslíte vy? Zranila tato Švýcarka, která byla v roce 2007 chycena při užívání kokainu, úmyslně českou tenistku Andreu Hlaváčkovou, aby zabránila postupu českého páru Hlaváčková-Hradecká do finále olympijského turnaje?

VIDEO ZDE:

200335 9