Hokej - kvalifikace ZOH - ženy

Vstup do kvalifikace na ZOH holkám vyšel na jedničku!

Češky dnešním dnem vstoupily do hokejové kvalifikace na ZOH 2018, které se budou konat v jihokorejském Pchjongčchangu. České hráčky to ale ve čtyřčlenné skupině nebudou mít vůbec lehké. Turnaj zahájili proti Norsku, které postoupilo z předcházejícího kola. Posléze je bude čekat Dánsko a nakonec v neděli odpoledne české hráčky vyzvou domácí Švýcarky, které společně s Češkami patří mezi favority. Ze skupiny na ZOH postupuje první nejlepší celek.

Češky do dnešního utkání proti Norsku vstoupily opravdu skvěle a od první minuty jich byl plný led. I když Norky v prvních minutách měly několik zajímavých šancí, všechny nakonec zlikvidovala Peslarová. Poté se ujaly kotouče české hráčky, které během první třetiny vstřelily celkem dvě branky. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadila Denisa Křížová, která parádně ujela své protivnici a poté nemilosrdně zakončila. O druhou branku se postarala Pejzlová, která hladce doklepla puk do odkryté branky.

Ve druhé třetině to bylo z pohledu českého diváka ještě lepší, jelikož Češky přidaly další tři branky a po čtyřiceti minutách tak vedly 5:0.

V závěrečné třetině vystrkovaly růžky také Norky, ale Peslarová byla bezchybná. V čase 55:16 se Studentová dostala do slibné příležitosti, jenže v tísni už bekhendem nezakončila do odkryté branky. České hráčky tak první zápas jednoznačně ovládly a porazily Norky 5:0.

ČESKO 5:0 NORSKO

Branky a nahrávky: 5. Křížová (Mrázová, Lédlová), 18. Pejzlová (Přibylová, Vanišová), 33. Lédlová (Polenská, Škrdlová), 36. Křížová (Tejralová, Zíková), 39. Povová (Manhartová, Studentová)

Česko: Peslarová (Bláhová) – Tejralová (A), Zíková, Herzigová, Horálková (A), Kolowratová, Zedníková, Škrdlová – Polenská (C), Křížová, Hymlárová – Pejzlová, Vanišová, Přibylová – Lédlová, Mrázová – Studentová, Povová, Manhartová.

Norsko: Nyströmová (Holterud Olssonová) – Öisethová, Holösová, Tendenesová, Morsetová (C), Hoen Olafsenová, Bergesenová, Aakreová – Bialiková (A), Dalenová (A), Fischerová – Martinsenová, Haug Hansenová, Hjelmová – Pedersenová, Biseth Engmannová, Berntsenová – Johansenová, Sirumová.

Hokej - kvalifikace ZOH - ženy Zdroj: Youtube - Olympic