Česká tenistka Lucie Šafářová

Všechny české tenistky jsou v Taipei v osmifinále!

Některé tenistky si daly po Australian Open oddech a některé pokračují směle dál na dalších turnajích vstříc dalším bodovým ziskům. Výjimkou není ani česká trojice Šafářová, Siniaková a Hradecká, které na turnají v Tchaj-wanu postoupily již do osmifinále.

Česká tenistka Lucie Šafářová Zdroj: Facebook - Lucie Šafářová Official

Jako první z českých reprezentantek se představila již včera Kateřina Siniaková, která se v prvním kole pěkně nadřela. Nasazená turnajová pětka svedla bitku s Kazaškou Galinou Voskoboevou, současnou deblovou partnerkou Barbory Krejčíkové. Mladá Češka prohrála úvodní sadu 5:7 a musela se vzchopit v té druhé. A to se jí povedlo. Kazašce vzala dva servisy, přičemž 1 svůj ztratila a ovládla sadu 6:4. A třetí set již byl v režii české tenistky, jenž jej suverénním způsobem ovládla poměrem 6:2. V druhém kole však čeká Katku velmi nepříjemná Číňanka Shuai Peng.

Ve čtyřhře se Siniaková představí stejně jako na Australian Open po boku Lucie Hradecké, které tak nadále zkouší spolupráci na kurtu. Na tomto turnaji jsou nasazenými dvojkami. Poprvé se představí na turnaji zítra.

V dnešních duelech šla jako první na kurt Lucie Hradecká, která se do hlavní soutěže probojovala z kvalifikace. A hned na úvod dostala nepříjemnou soupeřku, Katerynu Kozlovu z Ukrajiny. Ovšem Hradecká svým tvrdým tenisem Ukrajinku nakonec porazila. Úvodní sadu sice směřovala přes break k vítězství, ale Kozlova zabojovala a dotáhla set až do tie-breaku, který však Hradecká ovládla poměrem 7:3. Druhý set již byl mnohem napínavější, jelikož jej rozhodl jediný break, který přišel ve třetí hře. Bohužel o podání přišla česká stříbrná medailistka z olympiády v Londýně a tak musel o vítězi rozhodnout až třetí set. Jenže ten už byl kompletně v rukou Hradecké. Kozlova si uhrála pouze jediný gem a to v něm ještě čelila break ballu. O zbylé dva přišla a Lucka dotáhla zápas do vítězného konce, když při svém servise využila hned první match ball.

V dalším kole však čeká Hradeckou nasazená turnajová jednička a další Ukrajinka, Elena Svitolina. Ovšem i drobná Svitolina by mohla mít s tvrdým tenisem Hradecké problémy. Ovšem již díky postupu do osmifinále se Lucka posune v žebříčku minimálně o 19 míst.

Lucie Šafářová dostala na turnaj do Tchaj-wanu divokou kartu, kterou proměnila v prvním kole ve vítězství. Nastoupila proti Srbce Alexandře Krunic, která loni odehrála několik velmi úspěšných turnajů ve čtyřhře po boku Kateřiny Siniakové. Ovšem v singlu neměla 132. hráčka světového žebříčku proti Šafářové šanci. Ta si s přehledem celé utkání pohlídala. V každém setu získala jedno podání své soupeřky a zvítězila 6:3 a 6:4. Ovšem breakových situací měla Lucka hned několik. Ale jak se ukázalo, tak získané jedno podání soupeřky v každém setu nakonec stačilo. V dalším kole však na Lucku čeká čtvrtá nasazená, Lotyška Sevastova, která je na žebříčku na 32. pozici. Pro Šafářovou to bude zajisté velmi obtížné utkání.