Radek Štěpánek a Lucie Hradecká se radují z bronzové medaile z olympiády v Riu 2016
Foto: www.facebook.com/pg/radekstepanekofficial

VIDEO: Smíšená fantazie s příchutí bronzu

Radek Štěpánek a Lucie Hradecká se radují z bronzové medaile z olympiády v Riu 2016

Oba měli před Riem dost odlišný příběh, přesto to na olympiádě dali dohromady a byla to další „placka“ pro český tenis. Pro Radka Štěpánka to byla v jeho 37 letech jeho první olympijská medaile, Lucie Hradecká už měla stříbro z deblu v Londýně. Tohle bylo však něco jiného, něco nečekaného. Kdo by byl čekal, že tito dva budou společně třetí nejlepší ve smíšené čtyřhře?

Štěpánek přitom nevědzda má vůbec do Ria pojede. Jeho parťák Tomáš Berdych se kvůli strachu z viru zika odhlásil a Štěpánek nevěděl jistě, zda dostane šanci. Nakonec sestavil deblový pár s Lukášem Rosolem, vypadli ovšem už v prvním kole. Poté Štěpánek týden čekal, zda se dostane do turnaje smíšené čtyřhry s Lucií Hradeckou, kterou hrálo jen 16 párů. To se nakonec na poslední chvíli povedlo, jelikož mezinárodní federace ITF nevyužila všechny své karty. Prvním kolem poté český pár proplul bez boje, jelikož pár Nadal – Muguruzaová kvůli časové vytíženosti Nadala v singlovém turnaji k zápasu nenastoupil. Čtvrtfinále s rumunskou dvojicí Beguová – Tecau se protáhl až do ranních hodin, přesto v něm český pár zvítězil 6:4 a 7:5. Hned druhý den pak nastoupili k semifinále. V něm i kvůli únavě Hradecké, která po zranění své kolegyně z ženského deblu Andrey Hlaváčkové celou noc nespala, podlehli Američanům Mattekové-Sandsové a Sockovi 4:6, 6:7. V souboji o třetí místo čeští tenisté překonali bojovným výkonem indickou dvojici Mirzaová – Bopanna ve dvou setech 6:1 a 7:5.

Pro Štěpánka měla tato medaile stejnou hodnotu jako vítězství v Davis Cupu. „Při vítězstvích, kdy je tam vlajka a lev, ať už v Davis Cupu, nebo na olympiádě, kdy je to pro naši zemi, to jsou nejkrásnější a nejhlubší emoce, které jdou zažít,“ svěřil se pro web iDNES.cz Radek Štěpánek.

Radek Štěpánek a jeho bronzová medaile z olympiády v Riu 2016 Zdroj: www.facebook.com/pg/radekstepanekofficial

Radek Štěpánek a jeho bronzová medaile z olympiády v Riu 2016

Zdroj: www.facebook.com/pg/radekstepanekofficial

"On je pan Odpočatý a já ta Unavená," vystihla Hradecká rozpoložení bronzové dvojice z mixu pro ČT Sport. "Snažil jsem se to dost nahnuté energetické letadlo vždy dorovnat. Teď v nás ale bude euforie a cítíme se úplně zlatě," řekl Štěpánek.

Následná oslava byla podle jejich dlouhá, příjemná, zábavná a uzpívaná. „Pamatujte si, že lepší je vždycky přijít brzo ráno než pozdě večer,“ přidal radu Štěpánek.

180 83