Ondřej Pavelec
Foto: ehsport360.files.wordpress.com

VIDEO: Pavelec se skvěle vrátil do Winnipegu, převedl totiž parádní zákrok!

Ondřej Pavelec

Český brankář, který chytal dlouho na farmě Winnipegu, si dnes v noci připsal úspěšný comeback ve Winnipegu. Možná je to tím, že v rezervním celku Manitoba Moose v nižší AHL dostával formu a dnes to všem ukázal. Dnes totiž přispěl 30 úspěšnými zákroky k výhře 6:3 nad Arizonou. Zaslouženě byl dnes také vyhlášen druhou hvězdou utkání. 

Pavelec si na svou příležitost musel čekat opravdu hodně dlouho. V NHL nehrál totiž od loňského 9. dubna. Pavelec sice inkasoval první dva góly v první třetině, ale pak pustil pouze jeden gól. To jeho spoluhráči vstřelili hned 6 branek do sítě Arizony. 

„Líbilo se mi, jak tým odpověděl (na vývoj zápasu). Myslím, že si uvědomili, jak se s tím po návratu peru a musím klukům poděkovat. Bojovali a moc mi pomohli. Je to báječný pocit. První zápas a hned vítězný," řekl po vítězném utkání Ondřej Pavelec. 

V noci převedl parádní zákrok proti svému krajanovi Radimu Vrbatovi. "Bylo to (zákrok) o štěstí a je krásné, že se mi něco takového povedlo," dodal Pavelec. 

"Jít na farmu v takové fázi kariéry je ponižující, ale vypořádal se s tím správně, aby byl připraven na svou šanci. Jsem za něho šťastný," řekl trenér Winnipegu Paul Marice. 

Autor: D.P.
130 14