Hokej - plyšákové utkání

V plyšákovém zápase Pardubice porazily Chomutov, Sparta doma prohrála a Liberec prodlužuje sérii výher.

20. kolo Extraligy ledního hokeje nabídlo velmi napínavé souboje. Pardubice na svém ledě hostily Chomutov, Sparta v O2 aréně přivítala Mountfield. Olomouc zajela do nedalekého Třince a naopak Vítkovice cestovaly přes celou republiku, aby porovnaly síly s Karlovými Vary. Liberec doma bojoval se Zlínem a Plzeň s Mladou Boleslaví. Nejpozdější zápas sehrál Litvínov s Kometou.

HC Oceláři Třinec 4:0 HC Olomouc

Oceláři v dnešním utkání byly proti Olomouci papírovým favoritem a svojí roli plnily již od první minuty. O první branku domácích se postaral ve čtvrté minutě Martin Růžička. Od té chvíle jako by se svatyně hostů uzavřela. Olomoučtí svému soupeři vzdorovali až do 48 minuty, kdy Kreps poslal svůj tým do dvoubrankového trháku. Domácí byli při chuti a vstřelil další dvě branky. Třinec Olomouc porazil 4:0 a Šimon Hrubec má na svém kontě šestou nulu.

Branky a nahrávky: 4. Martin Růžička (Roth, Marosz), 48. Kreps (Rákos, Martin Růžička), 50. Dravecký (Linhart, Petružálek), 53. Marosz (Petružálek, Martin Růžička)

HC Dynamo Pardubice 4:1 Piráti Chomutov

Chomutovští piráti v rámci 20. kola zajeli do Pardubic porvat se o nějaké body. Skóre však otevřeli domácí, o první branku se postaral Nicholas Schaus, po jeho přesné trefě se na ledovou plochu slétlo na led několik stovek plyšových hraček. Později však Tomášek vstřelil druhý gól a domácí svému soupeři odskočili na dvoubrankový rozdíl. Chomutov snížil, ale nebylo to nic platné, jelikož Dynamo vstřelilo další dvě branky. Pardubice tak v plyšákovém utkání zdolaly Chomutov 4:1.

Branky a nahrávky: 6. Schaus (P. Sýkora), 11. Tomášek (Klimenta, Leduc), 36. P. Sýkora (Schaus, Tomášek), 48. Bárta (Leduc, Rolinek) - 13. Kämpf (Koblasa)

HC Sparta Praha 2:3 Mountfield Hradec Králové

Sparta doma přivítala nevyzpytatelný hradecký Mountfield. První třetina defakto rozhodla o celém zápase. Nejprve se do vedení dostali hosté, kteří otevřeli gólový účet již v osmé minutě. O minutu později dokonce Hradec vedl o dvě branky. Domácím se však podařilo snížit, ale jejich radost netrvala dlouho. Těsně před koncem první třetiny si hosté vzali zpátky dvoubrankové vedení. Zbylé dvě periody se však Sparťané tlačili do útoku, soupeře přestříleli, ale prosadil se jen Martin Procházka. Vyrovnat se jim nepodařilo a Hradečtí si domu odvážejí cenné tři body.

Branky a nahrávky: 15. Kumstát (Pech, Mikuš), 24. Martin Procházka (Nedomlel) – 8. Vydarený (Jarůšek), 9. T. Knotek (Červený), 19. Newton (Pavlík)

HC Energie Karlovy Vary 5:4 HC Vítkovice Ridera

Pět zápasů bez bodu a dokonce čtyři zápasy bez vstřelené branky. To je bilance Karlových Varů. V minulém kole sice vstřelili dvě branky, ale zato osm inkasovali. Dnešní zápas byli hráči jako vyměnění. Utkání bylo od začátku velmi divoké a skóre se každou chvíli měnilo. Nakonec se domácím podařilo vstřelit pátou branku v zápase a byla to zároveň vítězná branka. Po dlouhé době tak fanoušci Karlových Varů mohli slavit.

Branky a nahrávky: 2. Sičák (Vachovec, V. Tomeček), 14. Tuominen (Sičák, M. Rohan), 23. Skuhravý (Vachovec), 38. T. Rachůnek (Tomáš Dvořák, Tuominen), 42. Kindl (Gorčík) – 1. P. Zdráhal (Sloboda, Kucsera), 10. Hudeček (Sloboda), 29. Vandas (O. Roman, Sloboda), 44. Kucsera (O. Roman)

Bílí Tygři Liberec 4:0 PSG Zlín

První třetina byla taková zahřívací a hráči se pomalinku ale jistě dostávali do tempa hry. Proto jsme ani v první dvacetiminutovce neviděli žádný gól ani žádnou vyloženou šanci. Naopak ve druhé třetí se to jen šancemi a góly hemžilo. Veškeré branky však padaly do zlínské klece. Ve třetí třetina Liberec přidal další dva góly, kterými si pojistil další výhru.

Branky a nahrávky: 22. min P. Jelínek (Radivojevič), 24. Lakatoš (P. Jelínek, Krenželok), 44. J. Vlach (D. Špaček), 52. Bulíř (Jánošík)

HC Škoda Plzeň 1:0 BK Mladá Boleslav

Velmi vyrovnané a především vyhrocené utkání bylo k vidění v Plzni. Plzeň totiž na svém ledě hostila nedalekou Mladou Boleslav. O vítězství rozhodla jediná branka, o kterou se postaral ve 34. minutě Lev a poslal tak Plzeň do vedení. Poté však hosté hráli čím dál tím důrazněji, až to přehnali. Minutu a půl před koncem druhé třetiny Štich narazil Kratěnu na hrazení, toho museli odnést z ledu na nosítkách. O bližších informacích vás budeme informovat. Štich byl předčasně poslán do sprch. Utkání nakonec rozhodl jen jediný gól a Plzeň si doma nechala všechny tři body.

Branky a nahrávky: 34. Lev

HC Verva Litvínov 3:2pp HC Kometa Brno

Rozjetá Kometa zamířila na led třetího Litvínova. Utkání od začátku bylo velmi vyrovnané. První branka padla ve dvacáté minutě, kdy se trefil Haščák a poslal Kometu do vedení. Ve druhé třetině se však domácím podařil obrat zápasu z 0:1 na 2:1 a hosté museli dotahovat. To se jim však povedlo ve třetí třetině a utkání se muselo prodlužovat. V něm rozhodl Kubát. Verva tak doma uchránila dva body.

Branky a nahrávky: 30. V. Hübl (Gerhát, Gula), 39. M. Hanzl (T. Pavelka, J. Černý), 64. Kubát (Lukeš, Gerhát) – 20. Haščák (TS), 46. Nečas (M. Erat, O. Němec)

Hokej - Litvínov vs Kometa Brno Zdroj: Foto: Tomáš Brožík