Hokej - Bílí tygři Liberec

Třinec si poradil s Brnem, Sparta deklasovala Mladou Boleslav a Energetici si z Pardubic odvezli tři body

Dnes se odehrálo již 36 kolo Extraligy ledního hokeje. V rámci tohoto kola jsme mohli vidět šest utkání. Jelikož sedmé utkání mezi Olomoucí a Hradcem Králové bylo odloženo, když první zmiňovaný tým trápí epidemie střevní chřipky. Třinec na svém ledě hostil Brno a Chomutov Zlín. Litvínov přijel do Plzně, Vítkovice do Liberce. Pardubice porovnaly síly s Karlovými Vary a Sparta s Mladou Boleslaví.

HC Oceláři Třinec 4:1 HC Kometa Brno

Vstup do utkání měl aktuální lídr tabulky. Třinec si vytvořil několik šancí, které neproměnil. První branka padla až ve čtrnácté minutě, kdy se trefil Nosek, který poslal domácí do vedení. Ve druhé třetině Hrňa navýšil na 2:0. Poté gólman Ocelářů zlikvidoval dvě tutové střely, které na branku od modré čáry vyslal Gulaš. Ve třetím dějství Brno snížilo na rozdíl jediné branky, ale navíc se nezmohlo. Naopak domácí ještě dvakrát udeřili. V 51. minutě Irgl kuriózním stylem vstřelil gól. Ke konci třetiny nakonec Oceláři do prázdné branky při power - play navýšili na konečných 4:1.

Branky a nahrávky: 14. Nosek, 35. Hrňa, 51. Irgl (Dravecký), 59. Špirko – 47. Čermák (Haščák, Kováčik)

Piráti Chomutov 3:1 PSZ Zlín

Chomutov na domácím ledě přivítal Zlín. Piráti měli do utkání lepší nástup, jelikož už na konci druhé minuty šli do vedení. Z mezikruží přesně pálil Poletín, který trefil šibenici. I nadále byli aktivnější domácí, ale veškeré střely zneškodnil Kašík. Severočeši si ke konci úvodní třetiny zahráli přesilovku pět na tři, kterou nakonec využili. Po krásné kombinaci zametl touš do branky v 17. minutě Skinner. Piráti nad Zlínem po první periodě vedli 2:0. V polovině zápasu se podařilo hostům snížit na rozdíl jediné branky, ale to se domácímu celku vůbec nelíbilo a o pět minut později si Raška pro svůj tým vybojoval zpátky dvoubrankové vedení, které vydrželo až do konce třetí třetiny. Tři body tak zůstaly v Chomutově.

Branky a nahrávky: 2. min Poletín (Rutta, Koblasa), 17. Skinner (Huml, Vondrka), 36. Raška (Kudělka, Sklenář) - 31. Říčka (P. Holík, Blaťák)

HC Škoda Plzeň 4:2 HC Verva Litvínov

Indiáni se poprvé v roce 2017 představili na domácím ledě, na kterém vyzvali Litvínov. První dvě třetiny byly velmi podobné, hra se přelévala ze strany na stranu. Podobně se přelévalo i skóre, které po čtyřiceti minutách bylo nerozhodné 2:2. Až ve třetím dějství se domácím podařilo svému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. Indiáni si toto dvoubrankové vedení pohlídali až do konce třetí třetiny. Velkou zásluhou na tom měl i plzeňský gólman.

Branky a nahrávky: 13. Kratěna, 32. D. Kubalík (T. Svoboda), 41. D. Kubalík (Kratěna), 59. D. Kubalík (T. Svoboda) – 16. J. Černý (M. Hanzl, Jurčík), 27. J. Černý

Bílí Tygři Liberec 2:0 HC Vítkovice Ridera

Bílí Tygři Liberec na svém horkém ledě přivítaly daleké Vítkovice. První třetina byla z pohledu obou celku velmi vyrovnaná. Bartošák při rozehrávce zpoza brány klopýtl a nechtěně tak vytvořil obrovskou příležitost Vantuchovi. Ten však nebyl v nejlepší střelecké pozici a trefil pouze boční síť. V první periodě branka nepadla a museli jsme čekat až do třicáté sedmé minuty, kdy Bulíř poslal Liberec do vedení. Ve třetím dějství Krenželok navýšil na 2:0, ale v závěru periody se povedlo hostům snížit. Ondřej Roman poslal puk před bránu, kde jej dvakrát za Lašákova záda dotlačil Olesz. Na vyrovnání už moc času nezbylo a Liberec doma nad Vítkovicemi vyhrál 2:1.

Branky a nahrávky: 37. Bulíř (Ševc), 54. L. Krenželok (Ordoš, P. Jelínek) – 60. Olesz (O. Roman, Balán)

HC Dynamo Pardubice 2:3 HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary sjely do Pardubic se porvat o body. Už ve čtvrté minutě se hosté dostali do vedení, ale o pár sekund později Sýkora vyrovnával. O další tři minuty se Karlovy Vary znovu dostaly do vedení. Nakonec to byla rozhodující branka. Jelikož ve druhé periodě každý tým vstřelil po jedné brance. I po čtyřiceti minutách tak hosté vedli o jednu branku. Tento jednobrankový rozdíl si Energetici uhlídali až do konce zápasu. Karlovy Vary si z Pardubic odvážejí tři body.

Branky a nahrávky: 5. P. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 39. Čáslava (Redenbach) – 4. Tomáš Dvořák (Gorčík, Vachovec), 8. Gorčík, 27. T. Rachůnek (Tuominen, Mikulík)

HC Sparta Praha 4:0 BK Mladá Boleslav

V rámci 36. kola Mladá Boleslav přijela na sparťanský led. Od první minuty byli lepší a aktivnější domácí, kteří první branku vstřelili v čase 15:03. Cingel ve středním pásmu našel najíždějícího Kudrnu, který zcela nehlídán ujel do útočného pásma, a s přesností prostřelil Lukáše trefou pod břevno. I do druhé části líp vstoupila Sparta, která v čase 26:02 během přesilové hry vstřelila druhou branku v zápase. Kumstát počkal o levého mantinelu na dojíždějícího Hlinku, který poslal touš na Vránu, který číhal před brankou, kde přesně tečoval.  Poté se na malou chvíli dostali do slibných šancí hosté, kteří však žádnou příležitost neproměnili. Do konce druhé třetiny domácí svému soupeři odskočili na rozdíl tří branek. Ve třetí periodě Piskáček po přesném projektilu navýšil na konečných 4:0.

Branky a nahrávky: 16. Kudrna (Cingel, Uher), 27. P. Vrána (J. Hlinka, Kumstát), 37. Ihnačák (Forman), 54. Piskáček (Uher, Cingel)