Logo hokejové extraligy

Třinec po osmi kolech stále bez porážky, Janus udržel nulu a hodně pomohl k výhře Litvínovu

30. 9. 2016 se odehrálo již osmé kolo v rámci nejvyšší tuzemské ligy. Neporazitelný Třinec na svém ledě přivítali piráty z Chomutova. Cheza na zimáku hostila daleké Vítkovice. Indiáni ve svém tee-pee přivítali Hradec Králové. Energie sehrála boj s bruslaři, Tygři navštívili Olomouc. Brněnská kometa přiletěla do Pardubic a v Praze se odehrál velmi vyhrocený zápas mezi Spartou a Zlínem.

HC Oceláři Třinec 5:1 Piráti Chomutov

Oceláři na domácím ledě chtěli svojí neporazitelnost prodloužit, což se jím nakonec povedlo. Ani Chomutov nedokázal najít recept proti Ocelářům. V první třetině jsme gól neviděli. Branky začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce. První gól vstřelil ve 32. minutě Hrabal. Do dvoubrankového vedení se Oceláři dostali po krásně sehrané přesilové hře, kterou využil Hrňa. Ve třetím dějství však Chomutov zápas zdramatizoval jediným gólem v zápasu. Domácí si své vedení nenechali vzít a naopak si připsali další tři branky. Třinecká jízda nadále pokračuje, naopak Piráti poprvé neberou ani bod.

Branky a nahrávky: 32. Hrabal (Martin Růžička, Petružálek), 38. Hrňa (Kreps, Rákos), 50. Adamský (Irgl), 52. Dravecký (Rákos, Kreps), 54. Martin Růžička (Petružálek, Kane) – 46. Tomica (Valach, V. Růžička).

HC Verva Litvínov 2:0 HC Vítkovice Ridera

Televizní zápas mezi Litvínovem a Vítkovicemi byl velmi zajímavý a bylo k vidění mnoho zajímavých šancí. V první třetině jsme gól neviděli, největší zásluhu na tom měl domácí gólman Janus, který kryl celkem 15 střel. Druhá třetina přinesla nejenom góly, ale také rozhodující momenty celého zápasu. Po krásných brankách Hübla a Jakuba Černého vedla Verva o dvě branky. I přes to, že Ridera v poslední třetině bušila do vrat domácích, ti nepovolili a udrželi vedení, až do závěrečné sirény.

Branky a nahrávky: 28. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 34. J. Černý (Martynek).

HC Škoda Plzeň 4:3pp Mountfield Hradec Králové

Indiáni konečně doma vybojovali první body. První minuty tomu však nenaznačovali, jelikož se Hradec Králové dostal do dvoubrankového vedení. Ihned z kraje se indiáni vzchopili a Yellow Horn ve dva a dvacáté minutě skóroval a o jedenáct minut později vyrovnal Indrák. Ke konci prostředního dějství se domácí nakonec dostaly do vedení. Útočník Červený ve třetím dějství zavezl kotouč do útočného pásma, kde se procpal před gólmana a se štěstím vyrovnal na 3:3. Utkání se tak muselo rozhodnout v prodloužení, ve kterém nakonec vítězný gól střelil Lev.

Branky a nahrávky: 22. Yellow Horn (Johnson), 33. Indrák (Lev, Kracík), 40. Kratěna, 65. Lev – 2. Kukumberg (Šimánek, Bednář), 18. Dej (Jarůšek).

HC Energie Karlovy Vary 2:5 BK Mladá Boleslav

Energie na svém ledě přivítala bruslaře ze středních Čech. Po první třetině vedli právě Středočeši 2:0. Hned na začátku druhého dějství mladoboleslavský výkon ještě kulminoval, třetí gól přidal Vampola, čtvrtý Lenc. Poté ještě domácí zdramatizovali a snížili na rozdíl dvou branek 4:2. Ve třetím dějství Boleslavskou výhru potvrdil Žejdl do prázdné branky. Ochránce své hostující branky zneškodnil celkem 46 střel.

Branky a nahrávky: 29. Sičák (Skuhravý, Mullane), 31. Mullane (Sičák) – 6. Kučný (Žejdl, Jonák), 15. Pabiška (Urban, Jonák), 23. Vampola (Žejdl, Stříteský), 27. Lenc (Urban), 60. Žejdl (Vampola, Klepiš).

HC Dynamo Pardubice 3:4 pp HC Kometa Brno

Poslední Pardubice na domácím ledě přivítala hvězdnou Kometu z Brna. Do utkání překvapivě lépe vstoupili domácí, kteří vstřelili úvodní branku v zápase. Postaral se o to Petr Hubáček, který dříve hrál právě v Brně. Z druhé třetiny uteklo jen 45 sekund a bylo vyrovnáno. Poté ještě na obou stranách padl jeden gól a stav po čtyřiceti minutách byl vyrovnaný 2:2. Třetí třetina po gólu Hrušky a Rolinka byl stav znovu nerozhodný, tentokrát 3:3 a o vítězi muselo rozhodnou prodloužení. Ve kterém v 65. minutě rozhodl Němec.

Branky a nahrávky: 13. Hubáček (Schaus, Bárta), 25. Rolinek (Mallet, Tomášek), 60. Rolinek (Hubáček) – 21. Haščák (Kováčik, Zaťovič), 36. Haščák (Kováčik), 50. Hruška, 65. V. Němec (M. Kvapil, Trška).

HC Olomouc 2:1nj Bílí Tygři Liberec

Utkání mezi těmito dvěma kluby byl od začátku velmi opatrné a mnoho branek jsme neviděly. První třetina se oba týmy lehce oťukávaly a byla to perioda bez branek. Ve druhém dějství se poprvé prosadili hosté. Domácí Mora začala hrát více agresivně a její snaha ve třetí dvacetiminutovce je obdarovala gólem. Juraj Mikuš v 57. minutě číhal před brankou, kde se mu podařilo srovnat.  Za nerozhodného stavu následovalo prodloužení a následně nájezdy, ve kterém uspěli domácí. Olomouc tak porazila loňského mistra.

Branky a nahrávky: 57. J. Mikúš (Ostřížek, Laš), rozhodující nájezd Strapáč – 23. Lakatoš (Vantuch)

HC Sparta Praha 5:1 PSG Zlín

Pražané na domácím ledě přivítali rivala ze Zlína. Už od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude v zápase dominovat. Sparťané otevřeli gólové hody. Zlín jen dokázal poupravit stav, ale domácí přidali několik branek a zaslouženě vyhráli 5:1. Dvěma góly se na vítězství podílel Miroslav Forman.

Branky a nahrávky: 8. Mikuš, 25. Ružička (Nedomlel), 31. Kumstát (Pech), 39. Forman (Pech) – 21. J. Ondráček (O. Veselý).