Hokej - derby - Pardubice vs Hradec Králové

Třinec padl v Hradci Králové, Verva si poradila se Spartou a Liberec podlehl Kometě

Ve 37. kole Extraligy ledního hokeje jsme mohli shlédnout šest zápasů. Do Karlových Varů přijela Plzeň, do Litvínova pražská Sparta. Vítkovice na domácím ledě hostily Pardubice a Mountfield Třinec. Kometa na domácím ledě přivítala Liberec. Bruslaři z Mladé Boleslavi porovnali síly s Piráty z Chomutova.

HC Energie Karlovy Vary 0:3 HC Škoda Plzeň

Energie v rámci 37. kola doma přivítala Plzeň. Hosté na nic nečekali a již ve druhé minutě vstřelili první branku v zápase, o kterou se postaral Lev. Domácí se snažili skóre vyrovnat, ale nic pořádného nevymysleli. Bylo to poměrně vyrovnané utkání, ale Plzeňáci měli více štěstí než rozumu, jelikož vstřelili v každé třetině jednu branku, a to jim k vítězství stačilo. Západočeské derby tak patří Plzni. Machovský si připsal další čisté konto.

Branky a nahrávky: 2. Lev (Kracík, Moravčík), 33. Lev (Němeček), 53. P. Kadlec (Lev, Stach)

HC Vítkovice Ridera 4:1 HC Dynamo Pardubice

Dynamo přijelo na daleký a horký led Vítkovic. Hosté to neměli od začátku vůbec lehké. První branka padla ve 14. minutě, kdy se trefil Szturc a otevřel gólový účet. Ve druhé třetině skórovali pouze domácí a to hned dvakrát. Po čtyřiceti minutách tak vedli už 3:0. Ve třetí třetině domácí přidali ještě jednu branku. S nabitým náskokem se uklidnili a dovedli zápas do tříbodového vítězství i přes to, že Petr Sýkora v 57. minutě snížil na konečných 4:1.

Branky a nahrávky: 13:56 Szturc (Olesz, Urbanec), 31:02 Tybor (Roman, Baranka), 34:57 Květoň (Klok, Tybor), 49:01 Olesz (Szturc) – 56:12 Sýkora (Redenbach, Hubáček)

HC Verva Litvínov 3:2 HC Sparta Praha

Pražané zajeli do Litvínova, kde nakonec utrpěli těsnou porážku. Na první gól Severočechu se nemuselo dlouho čekat. Už ve čtvrté minutě se trefil Gerhát. Hosté sice dokázali v závěru první třetiny odpovědět, ale Litvínovští se ve druhé periodě prosadili ještě dvakrát. Na to už Pražané nestihli včas zareagovat. Díky Pechovi při hře bez brankáře dokázali jen snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se jim nepodařilo, i přes to, že se hodně snažili. Petrásek byl však proti. Litvínovský led je pro sparťany zakletý.

Branky a nahrávky: 4. Gerhát (Lukeš), 23. Havlíček (Pavlík), 49. M. Hanzl (Pavlík) – 19. Kumstát (Vrána, Mikuš), 59. Pech (Mikuš, Řepík)

Mountfield Hradec Králové 5:1 HC Oceláři Třinec

Třinečtí zajeli hájit první místo do Hradce Králové. Začátek zápasu byl zpočátku vyrovnaný a obě mužstva hrály opatrně. Proto jsme ani v prvních dvaceti minutách neviděli úvodní branku. Na tu jsme museli počkat až do dvacáté šesté minuty, kdy se trefil Kukumberg a otevřel gólový účet domácích. O sedm minut později Picard navyšoval na 2:0. Jedinou trefů hostů měl na svědomí Cory Kane, který branku vstřelil v závěru druhého dějství. Do třetí třetiny vstoupili domácí opravdu skvěle, jelikož během ní si vytvořili tlak a během sedmi minut z 2:1 navýšili na konečných 5:1. Ani potřetí v letošní sezóně se svěřencům Kýhose nepodařilo porazit Mountfield.

Branky a nahrávky: 26. Kukumberg, 33. Picard, 53. Dej (Dietz), 57. Červený, 59. Džerinš (Picard, Šimánek) – 36. Kane (Dravecký, Irgl)

HC Kometa Brno 3:0 Bílí Tygři Liberec

Tygři v rámci 37. kola vyrazili na led Komety, kde se jím dlouhodobě nedaří.  Kometa do utkání vstoupila velmi aktivně a už v páté minutě je do vedení poslal Vincour, který využil přesilovou hru. Ve druhé třetině se hra začala přiostřovat, a také více a více rozhodčí byli nuceni hráče vylučovat. Do brejku se dostali dva nejproduktivnější hráči Brna, ale Lašák přečetl hru a přečíslení zneškodnil tím, že vypíchl nahrávku mezi hráči. Liberecký gólman držel svůj tým celou druhou třetinu. Ke konci třetího dějství si domácí pojistili výhru dvěma slepenými brankami během necelé minuty. Vejmelka nejen že vychytal svému týmu tři body, ale navíc pro sebe vychytal další čisté konto.

Branky a nahrávky: 5. Vincour (Čermák, Kováčik), 55. H. Zohorna (Vincour, Haščák), 56. Gulaši (M. Kvapil, Dostálek)

BK Mladá Boleslav 2:3 Piráti Chomutov

Velmi vyrovnané utkání proběhlo na ledě bruslařů, kam přijel Chomutov. První třetina se odehrála ve velmi solidním tempu a na obou stranách bylo vidět mnoho nebezpečných a gólových šancí. První branka padla až v závěru prvního dějství, kdy se prosadil Lenc, který poslal domácí do vedení. Na začátku druhé třetině se Chomutovu podařilo skóre otočit z 0:1 na 1:2. Jelikož Štich nabídnul hostům pětiminutovou přesilovku, během které vstřelili dva rychlé góly. Boleslav ve zbytku druhého dějství byla aktivnější, ale vyrovnat se jí nepodařilo. Na počátku třetí periody Urban vyrovnal na 2:2. V jednapadesáté minutě se však prosadil Vondrka. Všechny body tedy putují do Chomutova.

Branky a nahrávky: 18. Lenc (Musil, Hanzlík), 43. Urban (Vampola) – 21. Vondrka (Rutta, Skinner), 22. Huml (Valach, Flemming), 51. Vondrka