Švédsko: Rusko hokej

Švédové na úvod Channel One Cup porazili domácí Rusko!

První zápas Channel One Cup v rámci EHT (Euro Hockey Tour) mezi Švédskem a domácím Ruskem skončil překvapením. Domácí Rusko nestačilo na Švédy a podlehlo jim 1:3.

V bráně Švédů se představil zkušený Viktor Fasth, na straně Ruska pak Ilya Sorokin.

V první třetině padla branka na konci osmé minuty, kdy se trefil Vladislav Gavrikov, který dostal přihrávku od Šumakova. Gavrikovi stačilo jen přiložit hůl do dráhy puku, aby usměrnil puk do poloodkryté brány Fasthovy brány. Další ruská šance přišla na konci čtrnácté minuty. Kovalčuk našel před švédskou bránou Plotnikova, ale ten nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče. První třetina skončila za stavu 1:0 pro Rusko.

Druhá třetina začala dobře pro Rusko. Už ve 24. minutě jeli Rusové sami na Fastha, ale ten se zaskvěl úchvatným zákrokem, poté byl brejk na bránu Rusů, ale Sorokin lapil rychlý útok Švédů. Tento moment se musel divákům líbit, hrálo se nahoru dolů. Hokejisté tří korunek nakonec vyrovnali na konci druhé třetiny zásluhou domácího hráče. Puk si do vlastní brány nešťastně srazil Tkačov. Branka byla připsana Oskaru Lindblomovi. Druhá třetina nám nabídla stejný počet gólů jako ta první, tudíž jednu branku. Stav po druhé třetině byl 1:1.

Šlo se do závěrečné periody a hokejisté chtěli oživit hru. Jenže to se moc nedařilo a brankáři na obou stranách předváděli famźní zákroky. Ve 44. minutě měli Švédi obrovskou příležitost odskočit soupeři o gól. Po nahození od levého mantinelu v podání Thuressona zůstal před brankou osamocený Onerud, ale ani nadvakrát nedokázal kotouč zasunou za ležícího Sorokina. Švédi si na konci poslední periody vytvořili stálý tlak v obranném pásmu Ruska a ne a ne vstřelit gól. Slušnou příležitost měl Zackrisson, ten svou šanci promarnil a záhy střílel Aho, jehož pokus skončil mimo bránu. Švédům se nakonec podařilo vstřelit gól! V posledních dvou minutách se dokázal trefit Simon Bertilsson. Švédove přidali další branku. Do prázdné brány se trefil Andreas Thuresson. Švédsko tak porazilo na úvod Channel One Cup Rusko 3:1.

Švédsko: Rusko Zdroj: Instagram