Karolína Plíšková

Strýcová prohrála úvodní zápas. Plíšková získala pro Češky první bod.

V úvodním zápase 1. kola Fed Cupu mezi Českou republikou a Španělskem na sebe narazily Barbora Strýcová a Gabrine Muguruza. Mnohem lépe do zápasu vstoupila jednička hostí a česká tenistka se už nedokázala do zápasu pořádně dostat. Španělsko se tak ujalo vedení 0:1. Remízový stav může nastat po zápase Karolíny Plíškové s Larou Arruabarrena.

Barbora Strýcová a Gabrine Muguruza Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam

Zápas mezi světovou sedmičkou Gabrine Muguruza a Barborou Strýcovou nezačal pro domácí vývěr vůbec dobře. Španělka vlétla do zápasu jako uragán a českou tenistku smetla 0:6! Ve druhém setu se už však Barbora Strýcová pomalu dostávala do zápasu, soupeřce dokonce sebrala dvakrát podání a výsledkem druhého setu 6:3 srovnala stav utkání na 1:1. Třetí set už byl opět v režii jedničky hostí. Strýcová sice měla určité náznaky na brejkboly, ovšem Muguruza nedovolila další zdramatizování a třetí set ukončila stavem 1:6.

Barbora Strýcová Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam

Po výsledku 1:2 na sety se Španělky ujaly vedení 0:1 na zápasy. Dalším zápasem byl souboj mezi domácí jedničkou Karolínou Plíškovou a Larou Arruabarrena, který Češka zvládla poměrem 6:4 a 7:5.

Karolína Plíšková byla v zápase jasnou favoritkou, ovšem zápas byl nakonec vyrovnanější, než se dalo čekat. V prvním setu sebrala Arruabarrena jeden servis, což nakonec rozhodlo o vítězství v poměru 6:4. Druhá sada však již byla vyrovnanější. Set dospěl až ke stavu 5:5. V důležitém gamu však opět sebrala Španělce podání a ujala se vedení 6:5.V posledním gamu zápasu využila čtvrtý mečbol a připsala si tak velice důležitou výhru.

Karolína Plíšková a Lara Arruabarrena Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam