Hlaváčková - Hradecká
Foto: Facebook Andrey Hlaváčkové

Stříbrný tenisový pár z olympiády v Londýně se rozpadl!

Hlaváčková - Hradecká

Pár Hlaváčková – Hradecká už podruhé ukončil vzájemnou spolupráci. Na rozdíl od roku 2013, kdy se Andrea Hlaváčková „odtrhla“ a začala hrát čtyřhru s Lucií Šafářovou, nyní rozchod proběhl v míru.

Tenistky se totiž neshodly na turnajovém programu pro příští rok. Andrea Hlaváčková se chce soustředit výhradně na čtyřhru, Lucie Hradecká stále upřednostňuje dvouhru. Aktuálně 172. hráčka světa se touží vrátit do první stovky, v ideálním případě i do první padesátky a také vyhrát turnaj WTA, což se jí ještě nepodařilo. Proto by spolu nemohly objíždět všechny turnaje, a tak si raději každá našla jinou partnerku pro příští sezónu.

Andrea Hlaváčková bude hrát s Číňankou Pcheng Šuaj. S tou už v minulosti odehrála tři turnaje, na dvou se radovaly z vítězství. Lucie Hradecká ulovila novou deblovou partnerku v českých vodách. Příští rok bude hrát s mladou Kateřinou Siniakovou. Nově však bude hrát na forhendu. Cíle nově vzniklých párů budou stejné – oba touží vyhrát grandslamový turnaj a zahrát si Masters.

Do budoucna duo H+H obnovení spolupráce nevylučuje. Pokud se někde potkají, může se stát, že si debl zase zahrají spolu. A na konci příští sezony si promluví o plánech do té další.

Vyloučená spolupráce není ani k dalším olympijských hrám, které se konají za 3 a půl roku v japonském Tokiu. 

Autor: Jana Šimková
378 49