Radek Štěpánek relaxuje při četbě knihy o historii Wimbledonu

Štěpánek postupuje do hlavní soutěže Australian Open

Radek Štěpánek stále ukazuje, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. Na Australian Open se jako nasazená kvalifikační jednička probojoval do hlavní soutěže. Tímto tak vyhrál již 19. kvalifikační utkání v řadě.

Ve finálovém utkání nastoupil Radek proti domácímu Jacku Patricku Smithovi, jenž je na žebříčku na 227. pozici. Tedy o 125 míst za Radkem. A utkání bylo převážně v režii českého veterána.

V prvním setu vyprovodil Štěpánek mladého Australana poměrem 6:2, i když závěr setu byl poměrně napínavý. 102. hráč žebříčku se při svém podání dostal do shody, kde dokonce čelil dvěma break ballům. Nakonec však veledůležitou hru dotáhl do vítězného konce, když proměnil v pořadí čtvrtý set ball a šel do vedení 1:0 na sety.

V druhém setu jsme byli svědky pouze jediného breaku, který přišel v páté hře. Radek poměrně jednoduše vzal Smithovi podání a šel do výhody. A o ni se již nenechal připravit. Při svém závěrečném servisu sice musel do shody, ale v té si zápas s přehledem pohlídal. Využil druhý match ball v pořadí a postoupil do hlavní soutěže prvního Grand Slamu sezóny.

Do hlavní soutěže prvního Grand Slamu se bohužel nepodívá Jan Šátral. Ten svedl velmi urputný a vyrovnaný boj s Italem Vannim, ale nakonec mu těsně nestačil.