Hokej - Sparta - děkovačka

Sparta vyloupila Home Credit Arenu, Kometa vyzrála na Boleslav a Chomutov těsně porazil Plzeň

V nedělní 29. kole Extraligy ledního hokeje Sparťané zajeli na led úřadujícího mistra. Chomutov na domácím ledě přivítal Plzeň, Litvínov Třinec. Vítkovice zajely do Zlína a Mladá Boleslav do Brna. Hradec Králové se o body porval s Karlovými Vary a Olomouc s Pardubicemi.

Bílí Tygři Liberec 1:3 HC Sparta Praha

Sparťané 29. kolo Extraligy ledního hokeje sehráli v Liberci. Utkání začalo velmi svižným tempem. Bílí tygři šli před téměř vyprodanou arénou v deváté minutě do vedení. Posléze branky dávali jen hosté. Těsně před koncem první třetině se podařilo Sparťanům vyrovnat, zasloužil se o to kapitán týmu Hlinka. Ve druhé třetině se hrálo ve stejném tempu a do vedení se poprvé v zápase dostali hosté. O tento gól vstřelil Cingel. Po čtyřiceti minutách Sparta vedla 2:1. Ve třetím dějství Černoch v 55. minutě pojistil vedení již na 3:1. Liberec hrál také power play, ale nic z toho nebylo. Svěřenci Jiřího Kalouse slaví zaslouženou výhru 3:1 a domů si tak odvážejí velmi cenné a zasloužené tři body.

Branky a nahrávky: 9. Vantuch (J. Vlach) – 19. J. Hlinka (P. Vrána), 36. Cingel (Uher), 55. Černoch

Piráti Chomutov 2:1pp HC Škoda Plzeň

Chomutov doma přivítal Plzeň. Diváci na první gól museli čekat skoro dvě třetiny. Úvodní branku vstřelil ve čtyřicáté minutě Kubalík a poslal hosty do vedení. Na začátku třetího dějství se podařilo Chomutovu vyrovnat na 1:1. Za tohoto stavu skončila třetí perioda a následovalo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí. Vítěznou branku vstřelil Vondrka.

Branky a Nahrávky: 42. Šťovíček (Mrázek), 63. Vondrka (Huml) - 40. D. Kubalík

HC Verva Litvínov 3:4pp HC Oceláři Třinec

Třinečtí oceláři zavítali do dalekého Litvínova. Od začátku zápasu byl vidět velmi atraktivní zápas, ve kterém se to brankami jen hemžilo. V úvodní třetině je pravdou, že padl jen jeden gól. O ten se ve 13. minutě postaral Hanzl a Litvínov šel do vedení. Ve druhé periodě však byli k vidění hned čtyři branky. Po dvou na obou stranách a tak po čtyřiceti minutách stále domácí vedli o tu jednu přesnou trefu, kterou proměnili v první periodě. Ve třetí části se o vyrovnávající gól postaral Kane. Za nerozhodného stavu 3:3 utkání dospělo do prodloužení, ve kterém uspěl Kreps a Třinci tak vybojoval bod navíc.

Branky a nahrávky: 13. M. Hanzl (R. Hanzl), 21. V. Hübl (Kubát, Gula), 25. R. Hanzl (M. Hanzl, Pavelka) – 31. M. Doudera (Hrňa), 39. Kreps (Irgl), 42. Kane (D. Nosek, Adamský), 65. Kreps (Rákos)

PSG Zlín 4:3nj HC Vítkovice Ridera

Velké drama bylo k vidění v duelu mezi Zlínem a Vítkovicemi. Již v deváté minutě se o první gólový zápis zapsal Blaťák, který tak poslal domácí do vedení. Netrvalo dlouho a Tybor vyrovnal. O dvě minuty později se vyrovnaný stav nelíbil Říčkovi, který znovu poslal Zlín do vedení. Za stavu 2:1 pro domácí, tak skončila první třetina. V té druhé jsme mohli spatřit jen jedinou branku, o kterou se postaral Stastny . Vítkovice znovu vyrovnaly, tentokrát na 2:2. Ve třetím dějství padly další dvě branky a skóre bylo i přes to nerozhodné. Za stavu 3:3 zápas došel do prodloužení, ve kterém jsme vítěznou branku neviděli a o vítězi museli rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí.

Branky a nahrávky: 9. min Blaťák (P. Holík, Žižka), 16. Říčka (Honejsek, Blaťák), 52. Říčka (Bukarts, O. Veselý) - 14. Tybor (Kolouch, Hrbas), 36. Stastny (Klok, Olesz), 58. Kolouch (D. Krenželok, Vandas)

HC Olomouc 2:4 HC Dynamo Pardubice

Olomouc na domácím ledě přivítala Pardubice. První třetina byla pro domácí smrtelná. Během ní dostali celkem čtyři branky a již od té chvíle bylo jisté, že je zápas takřka dohraný. Ve třetí minutě se trefil Rendebach, posléze v osmé minutě skóroval Beran. O další dvě přesné trefy se postaral Hubáček a Leduc. Ve druhé třetině se Olomouc začala probírat a vstřelila ve 36. minutě gól. Domácím to nebylo nic platné, i přes to že dvě minuty před koncem zápasu snížili na 2:4. Další branku už ale domácí přidat nedokázali, a tak si tři body odvezly Pardubice.

Branky a nahrávky: 36. Skladaný, 58. Herman (Jaroměřský, Vyrůbalík) - 3. Redenbach (Ščotka, Mallet), 8. Beran (Havlík, Schaus), 11. Hubáček (Sýkora P.), 14. Leduc (Johnson)

Mountfield Hradec Králové 3:0 HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary vyjeli do Hradce Králové. Tak jak se jim vyvedl zápas v Liberci, tentokrát v Hradci neuspěli a nedokázali ani vstřelit gól. První třetina gól nepřinesla a museli jsme si na něho počkat do druhé třetiny, kdy se prosadil Knotek a domácí se dostali do vedení. Byla to branka, která defakto rozhodla o celém utkání. Jelikož hosté se snažili a snažili vyrovnat, ale skvělá defenzíva domácích odolávala. Karlovy Vary ke konci závěrečné třetiny zkusili power play, ve které inkasovali. Nakonec Köhler vstřelil ještě jeden gól těsně před koncem a Hradec Karlovy Vary porazil 3:0. S Mountfieldem tak Energie prohrála už osm zápasů v řadě.

Branky a nahrávky: 25. T. Knotek (Kukumberg, Newton), 59. Jarůšek (Picard, Kukumberg), 60. Köhler (Dietz, Bednář)

HC Kometa Brno 4:1 BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav přijela porovnat síly do Brna. Kometa však na Středočechy naskočila ve velkém tempu. Jelikož již ve druhé minutě se domácí dostali do vedení, o gól se postaral Čermák. O deset minut později Němec poslal Kometu do dvoubrankového trháku. Posléze hráči Brna přidali další dvě přesné trefy. Také se prosadili Bruslaři. Pabiškovi se podařilo využít nerozchytaného brankáře Vejmelky, který nahradil Čiliaka, jelikož se při zákroku zranil. Byl to však první, ale zároveň poslední gól hostů. Boleslavští se tak vrací domů s prázdnou.

Branky a nahrávky: 2. Čermák (J. Káňa, Štencel), 12. V. Němec (Dočekal, Haščák), 35. Haščák (V. Němec), 41. Vincour (J. Káňa, Čermák) – 42. Pabiška (Urban)