Hokejová LM otevřela své brány

Sparta postupuje do vyřazovacích bojů, Liberec a Vítkovice berou po bodu

Další hokejové zápasy v rámci CHL nám přinesli zajímavé momenty. Znojemští Orli těsně padli s Mnichovem. Pražská Sparta si pojistila postup ze skupiny, když po druhé vyhrála nad Comarch Cracovia. Vítkovicím a Liberci se podařilo urvat jen jediný bod. A v poslední řadě hráči Pardubic a Plzně podlehli svým soupeřům.

HC Orli Znojmo 3:4 Mnichov
V sedmém hracím dnu jsme viděli jen jediného českého zástupce, který ale nehraje českou nejvyšší ligu, nýbrž zahraniční EBEL ligu. V úterý 23. 8. 2016 HC Orli Znojmo na svém ledě přivítali Mnichov. Byl to také zároveň historicky první domácí zápas Champions Hockey League. Úřadující mistr z Mnichova skoro celou první třetinu držel puk na svých hokejkách a svého soupeře držel v obranném pásmu. Hrdinou první třetiny ale i zbytku celého zápasu byl domácí strážce svatyně Marek Schwarz. Poprvé inkasoval v 15. minutě.,kdy se Keith Aucoin dostal do brejku a z mezikruží přesnou dělovkou prostřelil domácího gólmana. Netrvalo dlouho a Libor Šulák vyrovnal v přesilové hře střelou od modré čáry, která spíše naslepo se štěstím zapadla do branky. Druhá třetina byla o trochu veselejší, jelikož Orli využili přesilovou hru pět na tři. Opět se o to postaral Libor Šulák, který znovu pálil od modré čáry. Německý brankář s tuto dělovkou nemohl nic dělat. Netrvalo dlouho a kapitán hostů Michael Wolf dorazil do branky odražený puk a vyrovnal. Tento gól hosty nakopl a následně ve třetí třetině ještě vstřelili dva góly a vedli 4:2. Před koncem poslední dvacetiminutovky, se domácí rozhodli, že budou hrát bez brankáře. A tento tah jim vyšel. Střelcem třetího gólu domácí byl Libor Šulák, který tak dovršil hattrick. Znojmo tak na domácím ledě padlo s Mnichovem 3:4.

Následující hrací den byl k vidění jeden zápas bez českého zástupce. Svůj zápas sehráli hráči TPS Turku proti Lorenskog, ve kterém byli úspěšnější domácí.

V devátém hracím dnu jsme byli svědky několika zajímavých duelů, ve kterých převážně nastoupili české kluby (Vítkovice Steel, HC Bílí Tygři Liberec a HC Sparta Praha).

HC Sparta Praha 5:4 Comarch Cracovia

Pražská Sparta Praha na svém ledě přivítala ve druhém zápase Comarch Cracovia. V prvním utkání Sparťané vyhráli 7:2. Toto utkání začalo podobným stylem. Jednoduchým způsobem se domácím podařilo proniknout do útočného pásma a první střelou otevřeli gólovou sprchu, jelikož po šedesáti vteřinách už vedli 2:0. Zasloužili se o to Petr Vrána a Miroslav Forman. Po zbytku první dvacetiminutovky se hra přelévala ze strany na stranu. V druhé polovině první třetiny se hosté po chybě domácích dostali ke kotouči a nečekanou střelou z poza bránícího hráče skórovali. Po dvaceti minutách vedli Sparťané 2:1. Pražané do druhého dějství vstoupili lehkovážně. Hráči Cracovia využili přesilovou hru a vyrovnali stav na 2:2. V polovině zápasu, se domácím podařilo opět soupeře zatlačit do obranného pásma. Nakonec z tohoto tlaku vstřelili dva poměrně rychlé góly. Třetí branku domácích vstřelil Pech, který se nejlépe zorientoval před soupeřovou brankou a dorazil puk za gólmana. Netík využil přesilovou hru pět na tři a navýšil tak vedení Sparty na 4:2. Ke konci druhé periody se hráči Cracovia po chybě domácích dostali do útočného pásma, kde minutu před koncem třetiny vstřelili třetí branku v zápase a znovu prohrávali jen o jeden gól. Poslední perioda začala bohužel pro domácí úplně stejně jako ta prostřední. Hosté znovu potrestali chybu domácích a vyrovnali tím stav, tentokrát 4:4. Čtyři a půl minuty před koncem zápasu se podařilo Gladiátorům využít další přesilovou hru. Autorem branky byl Tomáš Netík (Top scorer), který krásnou dělovou střelou vymetl pavučinu hostujícího golmana. Byl to zároveň poslední a vítězný gól v tomto zápase. Pražané si tak zajistili postup ze skupiny do vyřazovacích bojů.

Branky a nahrávky:  (1' Vrána, 1' Forman, 28' Pech, 31' Netík, 56' Netík | 13' Slabon, 22' Chovan, 40' Kapica, 44' Drzewiecki)

Kärpät Oulu 1:0 pr. HC Vítkovice STEEL

Vítkovice si udělali výlet až na daleký sever Finska, kde sehráli odvetný zápas proti Kärpätu Oulu. Jejich úkolem bylo vrátit vicemistrovi Ligy mistrů porážku domácího utkání a získat nějaké první body do tabulky, což se jim nakonec podařilo. Oba týmy začali velmi aktivně a agresivně. Hosté věděli, že nemají co ztratit. V první třetině bylo k vidění mnoho zajímavých šancí, ale asi tu největší si vybojovali v osmé minutě hosté. Michael Vandas po průniku do pásma si položil gólmana, ale zakončit do takřka prázdné branky nedokázal. První perioda tak skončila bez vstřelené branky. Ostravané do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe než hosté. Bylo k vidění mnoho přesilových her, ale ani jeden tým je nedokázal využít. Především se předváděli strážci obou svatyní. Druhá třetina byla opět bezbranková. Poslední perioda kopírovala ty předchozí a nakonec muselo na řadu přijít prodloužení, které se hraje 3 na 3., ve kterém padl první a poslední gól. Vítěznou branku si připsal domácí Niemela.

Branky a nahrávky:   (62:57 - Niemela)

HC Bílí Tygři Liberec 1:2 sn TPS Turku

Tygři z Liberce na domácím ledě přivítali TPS Turku. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a oba týmy hráli aktivně a agresivně již od začátku. Dovedení se jako první dostali hosté. V osmé minutě se podařilo Virtovi krásnou a přesnou střelou vstřelit gól. Toto vedení drželi až do 54 minuty, kdy se Mojžíšovi podařilo vyrovnat. Utkání nakonec došlo do prodloužení a následně přišli na řadu i samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.

Branky a nahrávky:   (54' Mojžíš | 8' Virta, vítězný samostatný nájezd - Spina)

HK Nitra 2:1 HC Škoda Plzeň

Dne 27. 8. 2016 bylo na programu několik zápasů CHL. Mezi nimi byli i dva čeští zástupci (HC Dynamo Pardubice a HC Škoda Plzeň). Právě druhý zmiňovaný tým sehrál svůj zápas proti Nitře, která hrála na domácím ledě. Utkání z počátku začalo vlažně, ale aktivnějším mužstvem byl slovenský celek. Domácím aktivita přinesla dvě početní výhody, které byly nebezpečné, ale využít je se nepodařilo. Netrvalo dlouho a domácí hráči se mohli radovat. Judd Blackwater dostal krásnou nahrávku do samostatného úniku. Bekhendovým blafákem překonal strážce Indiánské svatyně. I hosté měli ke konci první periody několik šancí, ale žádná z nich nebyla branková. Do druhé třetiny Indiáni vlétli jako vyměnění a v polovině zápasu se dočkali vyrovnání. Navrátilec a kapitán Plzně Ondřej Kratěna s pukem prokličkoval mezi hráči a v závěrečné koncovce kotouč zavěsil tzv. „pod víko“. Zbytek druhé třetiny se nesl v bojovém duchu a hráči si nic nedarovali. Především Ryan Hollweg, který chodil do soubojů u mantinelů velmi ostře. Druhá třetina tak skončila za nerozhodného stavu. Začátek třetí třetiny měl podobný scénář, jako končila druhá dvacetiminutovka. Ve 48. minutě se trefil Jamesom Milam. Byla to nakonec vítězná branka. Indiáni tak Nitře podlehli 1:2.

Branky a nahrávky: 12. Blackwater (Slovák, Ordzovenský), 48. Milam (Laliberté, Blackwater) – 22. Kratěna (Johnson).

Frölunda Göteborg 5:2 HC Dynamo Pardubice

Odvetné utkání mezi sebou sehrála Frölunda Göteborg a Dynamo Pardubice. V prvním zápase byli uspěnější hráči Dynama, když vyhráli 3:2. Odvetný zápas měl, ale úplně jiné grády. Frölunda od prvního buly ukazovala, proč v minulé sezoně získala dvojí titul. Pardubičtí během 12 minut již třikrát inkasovali. Frölunda měla během první třetiny mnohem více brankových příležitostí, ale většinu z nich pochytal hostující gólman Růžička. Poměr střel v první třetině byl alarmující (13:4). Díky Růžičkovi hosté po první třetině prohrávali jen 3:0. Dynamo do druhé třetiny vstoupilo mnohem líp, a dokázalo využít chyby v rozehrávkách, přesilovou hru a tím pádem snížili na rozdíl jediné branky. Východočeši byli ve 38. minutě blízko i vyrovnání. Ale odkrytou branku domácích za minutu dvanáct zakryl jeden z obránců. Hosté tak šli do kabin za nevýhodného stavu 3:2.  Frölunda si svoje vedení z počátku zápasu nenechala ve třetí třetině vzít, ale naopak si jí ještě dvěma přesnými góly stvrdili.

Branky a nahrávky: 5:18 Lundqvist (Sundström, Wellmann), 5:33 Lehkonen (Figrén, Carlsson), 12:19 Grundström (Donovan, Figrén) , 40:49 Wellmann (Rosseli-Olsen, Nyberg), 59:59 Vesailanen (Grundström, Larsson) – 33:02 Klimenta (M. Kaut), 35:43 Sýkora (Schaus, Rolinek).