Logo hokejové extraligy

Šlágr 9. kola vyhrálo Brno, Třinec poprvé v sezóně padl

V rámci devátého kola nejvyšší tuzemské ligy Kohouti přijeli na led Chomutova. Energie na svém ledě hostila Chezu a Mountfield hostil tygry z Liberce. Také jsme mohli vidět moravské derby mezi Zlínem a Třincem. Šlágr kola sehrála pražská Sparta a brněnská Kometa. Bruslaři vyzvali Pardubice.

Piráti Chomutov 1:4 Olomouc

Piráti z Chomutova na domácím ledě přivítali kohouty z Olomouce. Hanáci do utkání vstoupili vynikajícím stylem a už po šesti minutách vedli 2:0. Po brankové smršti v bráně nevydržel Ján Laco, který se nechal vystřídat. Nahradil ho Jan Strmeň. Na začátku druhé třetiny i on kapituloval a olomoučtí vedli 3:0. Domácí sice díky Bretta Skinnera snížili. Ve třetím dějství nakonec gólový účet uzavřel Jan Knotek, který tak potvrdil jednoznačné vítězství svého týmu. Olomouc si zaslouženě odváží domů tři body.

Branky a nahrávky: 3. J. Knotek (Vyrůbalík, Ostřížek), 6. J. Mikúš (Vyrůbalík, Houdek), 21. Laš (Vyrůbalík, Konrád), 46. J. Knotek (J. Mikúš), 27. Skinner (Vondrka, Rutta)

HC Energie Karlovy Vary 1:3 HC Verva Litvínov

Říjen Energetici načali doma, kde přivítali Litvínov. Již od začátku se atmosféra v tomto zápase dala krájet, ale do utkání lépe vstoupili hosté. Černý s Hanzlem při přesilové hře posunuli na modrou čáru Sørvikovi a norský zadák po přesném nahození na branku zapsal první litvínovský extraligový gól. Po první třetině tak vedli 1:0. Do druhého dějství se domácím podařilo vyrovnat, zasloužil se o to Tomeček. Byl to však první, ale zároveň poslední gól Karlových Varů v tomto zápase. Litvínov po obdržené brance přidal na tempu. Pavelka se na levém křídle uvolnil a poslal puk na branku. Kotouč se nejprve od gólmana odrazil nad branku a poté se znovu vrátil do brankoviště a se štěstím zapadl za Závorkova záda. I ve třetí třetině byli aktivnější hosté, kteří přidali třetí branku zápasu, postaral se o to Černý. Podkrušnohorské derby ovládl Litvínov.

Branky a nahrávky: 29. V. Tomeček (M. Rohan) – 10. Sörvik (R. Hanzl, J. Černý), 35. Pavelka (Lukeš, Sörvik), 44. J. Černý (Sörvik, R. Hanzl)

HC Kometa Brno 6:2 HC Sparta Praha

Sparťané v rámci devátého kola odcestovali do Brna, kde vyzvaly tamní Kometu. Do utkání líp vstoupili hráči Brna. Domácí se v první třetině ujali dvoubrankového vedení, o které se zasloužil Martin Erat a Ondřej Němec. Ve druhé třetině se Sparťanům podařilo snížit na jednobrankový rozdíl, ale vyrovnat se jím nepovedlo. Zásluhu na těchto gólech měl Pech s Černochem. Brňané však zaváhání nedopustili a přidali další tři branky. Jednoznačným stylem tak přehráli svého největšího rivala z hlavního města.

Branky a nahrávky: 5. M. Erat (M. Kvapil, O. Němec), 20. O. Němec (M. Kvapil, Štencel), 21. Nečas (M. Erat), 37. V. Němec (M. Kvapil), 41. M. Erat (O. Němec), 55. M. Kvapil – 27. Pech (Safin, Nedomlel), 34. Černoch.

HC PSG Zlín 4:3nj HC Oceláři Třinec

Na zlínský led přijel současný lídr extraligy. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný a oba gólmani předváděli obdivuhodné zákroky.  I přes to jsme byli ihned v první minutě svědky prvního gólu, když se prosadil lotyšský forward Roberts Bukarts. V patnácté minutě se Třinci podařilo vyrovnat. Kamil Kreps vystřelil na branku soupeře a puk šťastně zapadl za záda zlíneského brankáře. Ve druhé dvacetiminutovce se dvakrát skórovali hosté a ujali se vedení. Po čtyřiceti minutách tak Oceláři vedli 2:3. Ve třetím dějství vstřelili branku jen domácím, který se tak povedlo vyrovnat a nerozhodného stavu 3:3 šlo utkání do prodloužení a následně do nájezdů, kde uspěli domácí. Úctyhodná série hostů netrvala věčně a na ledě Zlína poprvé v této sezóně prohrála.

Branky a nahrávky: 1. Bukarts (Marušák, P. Holík), 35. Honejsek (Marušák), rozh. nájezd Honejsek – 15. Kreps (Rákos), 30. Chmielewski (Marosz, Hrňa), 39. Adamský (Polanský).

Mountfield Hradec Králové 3:2nj HC Bílí Tygři Liberec

Tygři sehráli velmi důležité utkání ve východních Čechách. Velmi vyrovnané utkání museli nakonec rozhodnou až samostatné nájezdy. Jelikož jak v první tak i ve druhé třetině padly na obou stranách dva góly a ve třetím dějství jsme se gólu nedočkali, tím pádem za nerozhodného stavu 2:2 se muselo prodlužovat. V něm gól nepadl a v nájezdech byli lepší domácí, už jenom kvůli skvělým zákrokům domácího brankáře. Tygři si z Hradce Králového odvážejí jen bod.

Branky a nahrávky: 12. Džerinš (Červený, Jarůšek), 37. Bednář (Dej), rozh. náj.Šimánek – 14. Jelínek (Svačina, R. Šimek), 26. Ševc (Lakatoš, Jelínek).

BK Mladá Boleslav 2:1 HC Dynamo Pardubice

Mladá Boleslav na svém ledě přivítala nevyrovnané Pardubice, kterým se začátek sezóny moc nevyvedl, naopak domácí mají formu, kterou potvrdili v tomto zápase. Automobilový tým si první branku připsala již v šesté minutě, když se trefil třinecký Orsava, který je v týmu na hostování.  O několik málo minut později se domácí dostali do dvoubrankového vedení, které drželi až do posledních minut základní hrací doby. Pardubice díky Rendebacha v 58. minutě snížily na jednobrankový rozdíl. Avšak Bruslaři si své vedení pohlídali a nechali si doma všechny tři body.

Branky a nahrávky: 6. Orsava (Žejdl, Kučný), 12. Látal - 58. Redenbach.