Česká tenistka Lucie Šafářová
Foto: www.youtube.com

Šafářová i debl Hradecká/Siniaková postupují v Tchaj-wanu dál

Česká tenistka Lucie Šafářová

Výborné zápasy dnes opět odehrály všechny 3 české hráčky, které hrají na turnaji v Tchaj-wanu. Lucii Šafářové, která dostala pro tento turnaj divokou kartu, nebyl dopřán ani den volna a hned musela nastoupit do osmifinále. To Siniaková s Hradeckou dnes singla nehrály, zato nastoupily ve čtyřhře. 

Česká tenistka Lucie Šafářová Zdroj: www.youtube.com

Jako první na kurt nastoupilo duo Hradecká/Siniaková, které jsou v Tchaj-wanu nasazenými dvojkami. A svoji roli v dnešním zápase potvrdily. Japonské duo Aoyama/Ninomiya vyřadily poměrně hladce 6:4 a 6:1 a postoupily tak hladce do čtvrtfinále, kde se utkání s dvojicí Chan/Melichar. 

Lucie Šafářová neměla dnes před sebou jednoduchou úlohu. Čekala na ni totiž Lotyška Anastasija Sevastova, 32. hráčka světového žebříčku. Ovšem Lucie i nadále ukazuje, že její místo v singlovém žebříčku je někde jinde, než je šestá desítka. S Lotyškou si zkušeně poradila a porazila ji za pouhých 68 minut poměrem 6:2 a 6:4 a slaví postup do čtvrtfinále, kde však narazí na nepříjemnou Japonku Doi. 

Ovšem díky postupu do čtvrtfinále by měla Šafářová příští týden slavit již téměř jistě návrat do elitní padesátky žebříčku WTA. 

275 1