Radek Štěpánek- Dauhá 2017

Radek Štěpánek letos ještě neprohrál a ve čtvrtfinále se v Kataru může utkat s Djokovićem!

Radek Štěpánek dnes navázal na skvělý výkon z prvního kola na turnaji v Dauhá a bez větších potíží postoupil přes De Greefa už do čtvrtfinále. V něm narazí na vítěze utkání Zeballos vs Djoković.

Osmatřicetiletý Štěpánek nastupoval proti De Greefovi v roli favorita. Tu v prvním setu naplňoval, a byť nevyužil všechny své šance, zvítězil za 42 minut poměrem 6:3.

I ve druhé sadě měl rodák z Karviné jasně navrch. Jeho o více než 13 let mladší soupeř si udržel podání pouze jedenkrát, takže mu ani jeden získaný servis Štěpánka nestačil k lepšímu výsledku než porážce 6:2.

Téměř jistý už je navíc také návrat Radka mezi TOP 100 v žebříčku ATP. Bilance tohoto českého tenisty v nové sezoně vypadá v tuto chvíli velmi pohledně. Ve dvouhře doposud slavil 4 výhry, ve čtyřhře po boku Vaška Pospisila jednu a hořkost porážky ještě neokusil!

Čtvrtfinálovou účast si vybojoval i Tomáš Berdych. Los jej poštval už ve druhém kole proti krajanovi a české dvojce, Jiřímu Veselému. První sadu ovládl po velkém boji favorizovaný Berdych až v tie-breaku. Druhý set patřil překvapivě jasně Veselému, nicméně rozhodující sadu si podmanil ten zkušenější a postoupil dál. O semifinále si zahraje s lepším z dvojice Brown - Tsonga.