Marion Bartoli

Porazila záhadnou nemoc, poté zaběhla maraton. Příběh wimbledonské vítězky z roku 2013!

Marion Bartoli

Bývalá profesionální tenistka a vítězka slavného Wimbledonu z roku 2013 Francouzka Marion Bartoli se dokázala vypořádat se záhadnou nemocí, kdy zhubla víc než dvacet kilo a mohla přijímat jen zeleninu, a minulou neděli zaběhla prestižní maraton v New Yorku.

Marion Bartoli

V červenci Bartoli oznámila, že bojuje s neznámou nemocí a bojí se o svůj život. Kvůli viru drasticky zhubla, její tělo dokázalo přijímat jen omezené množství zeleniny a trpěla různými alergiemi. Jenže tenistka se nevzdala, podstoupila léčbu na speciální klinice, která měla úspěch. Bartoli se uzdravila a pomalu se vrací ke sportu.

Minulou neděli se postavila na start slavného newyorského maraton. Čtyřicet dva kilometrů zvládla Bartoli zaběhnout za pět hodin a čtyřicet minut a čtyři vteřiny. „Jsem nesmírně šťastná,“ napsala po závodě na svém facebookovém profilu dvaatřicetiletá Francouzka. „Tento den byl výjimečný. A účastnickou medaili si vystavím hned vedle trofeje z Wimbledonu, protože má pro mě opravdu zvláštní význam,“ napsala na svém twitterovém profilu.

Medaile-Bartoli Zdroj: twitter

Autor: Hana Řeháková
Témata: Zpráva Maraton Tenis
259 8