Karolína Plíšková po vítězství nad Kristinou Mladenovic - Fed Cup 2016 - Finále
Foto: Facebook - Karolína Plíšková

Plíšková a Strýcová nadělily svým soupeřkám kanára, Štěpánek končí

Karolína Plíšková po vítězství nad Kristinou Mladenovic - Fed Cup 2016 - Finále

Skvělá Plíšková nedala Rusce Blinkove šanci a postupuje do 3. kola. Vedle ní se prodrala mezi nejlepších 32 hráček také Barbora Strýcová. V deblu postupují se svými zahraničními soupeřkami Andrea Hlaváčková, Barbora Krejčíková i Květa Peschke. Poslední jmenovaná vyřadila po boku Němky Grönefeldt nově vzniklý český pár Hradecká/Siniaková. Šafářová dlouho tlačila Serenu, nakonec však na ni nestačila. 

Karolína Plíšková po vítězství nad Kristinou Mladenovic - Fed Cup 2016 - Finále Zdroj: Facebook - Karolína Plíšková

Plíšková hrála o dvojitého kanára.

Česká tenisová jednička Karolína Plíšková se dnes stala úplně první, kdo dnes ukončil zápas. Rusce Blinkove povolila pouze 2 hry a z kurtu ji vyprovodila za 62 minut velmi hladce 6:0, 6:2. Přitom to vypadalo na ještě větší debakl.

Světová pětka nedala Blinkové absolutně žádné šance v první sadě, Ruska si neudržela ani jeden servis a dostala od Češky kanára. A průběh zápasu směřoval dokonce k dvojitému kanáru. Plíšková vedla již 4:0 a vypadalo to, že Blinkova neuhraje ani gem. Plíšková však ke konci druhé sady již tolik na Rusku natlačila a tak 189. hráčka si uhrála 2 hry. I tak Karolíně podlehla 2:6 v druhé sadě. Česká jednička tak slaví hladký postup.

Ve třetím kole čeká Plíškovou velmi nepříjemná Lotyška Jelena Ostapenko.

Strýcová vyřadila bývalou světovou devítku

Dal se očekávat vyrovnaný boj, ale Bára ukázala, že se zvedá její hra jak fyzicky tak psychicky. Andrea Petkovic, jejíž nejlepší kariérní v žebříčku WTA je 9. místo z října 2011, však dnes na Báru nestačila. V prvním setu dokonce 29letá Němka neuhrála ani gem. V druhé sadě získala Bára break hned na úvod a vypadalo to, že směřuje zdárně k vítězství. Ovšem Němka v závěru setu světovou šestnáctku re-breakla. Bára však vzápětí vzala servis Němce a šla do vedení 5:4. Bohužel zápas nedopodávala a Němka srovnala na 5:5. Ovšem následně přišel opět break ze strany české hráčky a vedení 6:5. Následný servis si již pohlídala a prvním využitým match ballem postoupila do třetího kola Australian Open. 

Ve třetím kole čeká Báru velmi silná Caroline Garcia z Francie, která je v Austrálii nasazena jako číslo 21. 

Štěpánek přes zdravotní trable nepostoupil

Měl to být těžký zápas a také velmi náročný byl. Radek Štěpánek sice proti Davidu Goffinovi začal dobře, poté jej ale začaly sužovat zdravotní problémy. Poté, co poprvé přišel o servis, si jej ihned vzal zpět. Byl to však jediný servis, který český veterán od Belgičana uloupil. Goffin předváděl svoji typickou hru a Radka nepustil téměř k ničemu. V úvodní sadě získal ještě jedno podání od Radka a zvítězil 6:4. 

Druhý set byl pro Štěpánka noční můrou. Schytal totiž od Goffina kanára a v půli setu byl ošetřován v oblasti kolene pravé nohy. Fyzioterapeut se mu věnoval zhruba 10 minut, Štěpánek se následně vrátil na kurt. Bohužel se mu již nepovedlo získat ani gem a po prohře 0:6 šel Goffin do vedení 2:0. 

V setu třetím opět Radek zdatně vzdoroval belgickému soupeři. Ale bohužel to nestačilo. David Goffin získal třetí set poměrem 6:3 a postoupil do další fáze turnaje. Radek se po vyřazení v deblu loučí také v singlu. 

Šafářová předvedla tenis hodný finále Grand Slamu proti Sereně

Pokud Lucie Šafářová prohlásila před sezónou, že se chce zlepšit hlavně v singlu, tak to dozajista plní. Takový výkon, co dnes předvedla proti Sereně Williams, byl hodný více než grandslamovému finále. 

Lucka měla šance, jak zvítězit, měla celou řadu break ballů, ale Serena vždy vytasila zázračný servis, který Lucce znemožnil útok na servis Američanky. V jedné z her druhého setu, kdy Lucka měla break ball, skórovala Serena eso z druhého podání. Což se opravdu nevidí často. Zejména u ženského tenisu.

Lucka hrála precizně. Sázela Sereně esa, předváděla údery hodné hráčky světové desítky a zlobila světovou dvojku na všech frontách. Během zápasu prakticky neudělala nic špatně. Ano, připsala si několik nevynucených chyb. Ale to bylo vše. Bohužel v každé sadě neodolala nátlaku Williams a pokaždé jednou ztratila servis, což nakonec rozhodlo o výsledku. 

Na závěr je nutno říci, že pokud bude Lucka i nadále předvádět podobný tenis, není pro ní možný návrat pouze do světové padesátky, nýbrž bude do zajista útočit o návrat minimálně do elitní dvacítky žebříčku. 

VÝSLEDKY - ČEŠI V AKCI

Dvouhra 2. Kolo

Karolína Plíšková (CZE) - Anna Blinkova (RUS) 6:0, 6:2

Barbora Strýcová (CZE) - Andrea Petkovic (GER) 6:0, 7:5

Radek Štěpánek (CZE) - David Goffin (BEL) 4:6, 0:6, 3:6

Lucie Šafářová (CZE) - Serena Williams (USA) 3:6, 4:6

Čtyřhra - 1. Kolo

Lucie Hradecká/Kateřina Siniaková (CZE) - Květa Peschke/Anna Lena Grönefeldt (CZE/NED) 6:7, 6:4, 1:6

Barbora Krejčíková/Galina Voskoboeva (CZE/KAZ) - Maria Irogyen/Ipek Soylu (ARG/TUR) 6:4, 4:6, 6:4

Andrea Hlaváčková/Shuai Peng (CZE/CHN) - Misaki Doi/Kurumi Nara (JPN) 6:1, 7:6 (7:1)

Karolína Plíšková/Julia Görges (CZE/GER) - Andeja Klepac/Maria Jose Martinez Sanchez (SLO/ESP) 5:7, 6:4, 6:7

Kristýna Plíšková/Viktorija Golubic (CZE/SUI) - Jelena Ostapenko/Kataryna Bondarenko (LAT/UKR) 6:3, 7:5

244 0