Petra Kvitová

Petra Kvitová i nadále pokračuje ve Wuhanu vítězným tažením! Skvělé výkony předvádí i deblistky.

Výborně se i nadále prezentuje v čínském městě Wuhan Petra Kvitová. Ta po nervy drásajícím duelu se světovou jedničkou Angelique Kerber dnes vyřadila britskou hráčku Johannu Konta.

Za úspěchem Petry stál dnes především její servis. Britská tenistka Konta sice měla několik možností na break ball, ovšem ani jednu z nich nevyužila. Zato Kvitová vybojovala jeden break ball v každém setu.

V úvodní sadě za stavu 4:3 připravila Petra Britku o servis a set již poté dopodávala do vítězného konce, i když musela čelit dvěma break ballům. Nakonec využila třetího set ballu a urvala první sadu ve svůj prospěch v poměru 6:3.

Druhá sada byla opět vyrovnaná a rozhodl ji pouze jediný break. Ten nastal za stavu 2:2, kdy Petra sebrala Britce Konta servis dokonce čistou hrou. Poté si již obě tenistky držely servis až do konce utkání, což vedlo k celkovému vítězství Petry v zápase.

V semifinále narazí Petra na velmi těžkou soupeřku, již bude světová pětka Simona Halep z Rumunska.

VÝSLEDEK

Dvouhra ženy - Čtvrtfinále

Petra Kvitová (CZE-14) - Johanna Konta (GBR) 6:3, 6:4

Smutnou zprávou je, že bohužel s turnajem se již v osmifinále rozloučilo české duo Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou, které podlehly ukrajinsko-tchajwanskému páru Bondarenko/Chuang až po super tie-breaku nejtěsnějším rozdílem 10:8. Před tím každý pár získal po setu vždy poměrem 6:4.

Turnajové pětky Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands předvádí i nadále vynikající tenis. V osmifinále si poradily za hodinu a 30 minut s čínským párem Han/Zhu. Ve čtvrtfinále je čekalo překvapení turnaje v podobě dvojice Kateřina Siniaková a Aleksandra Krunic. 20 letá Češka ukazuje vzrůstající formu jak v singlu, tak i v deblu. Ovšem na sehraný tým "Bucie" to tentokrát nestačilo.

A právě Siniaková s Krunic se postaraly o překvapení turnaje, když vyřadily v osmifinále světovou dvojku Martinu Hingis, která nyní hraje po boku Američanky Coco Vandeweghe.