Trenér Rychlobruslařek Petr Novák
Foto: Facebook - Martina Sáblíková

Petr Novák hlasí spokojenost s úvodem sezóny a vyhlašuje týmový útok na Pyeongchang 2018

Trenér Rychlobruslařek Petr Novák

Trenér českých rychlobruslařek Petr Novák vyjadřuje na úvod sezóny spokojenost s výkony jeho svěřenkyň. Nejen, že byl spokojen s jejich individuálními výkony, ale taktéž vyjádřil ohromnou spokojenost s týmovým závodem. 

Výborně se zejména prezentovala již tradičně Martina Sáblíková, která bodovala na všech tratích, na kterých nastoupila. "Trojku" ovládla, na trati 1.500 metrů skončila na výborné 6. pozici jen těsně za pódiovými místy a na kilometru startovala poprvé v kariéře ve skupině A a připsala si cenných 14 bodů do hodnocení SP. Ostatní holky sice nebodovaly v závodech, kde startuje po dvou, nicméně Nikola Zdráhalová byla pouhé místo za bodovanou pozicí na patnáctistovce. 

V poslední den se právě Zdráhalová prezentovala výborným devátým místěm v závodě s hromadným startem a 18. pozicí jí sekundovala Natálie Kerschbaummayr. 

Novák po individuálních startech vyjádřil velkou spokojenost zejména se závodem týmů. Dle jeho slov neměly holky příliš moc času na trénink právě týmové soutěže. O to víc jej těší šesté místo z SP v Harbinu.

Zatímco dříve dumal, koho má vedle hvězdné Sáblíkové postavit, nyní si dokonce může vybírat. Závod na 6 kol většinou táhne Martina Sáblíková. Ta si na svá bedra bere 4 kola. Zbyla kola pak zbývají na druhou nejlepší Češku v distančních závodech, Nikolu Zdráhalovou. A třetí do party si již Novák může vybrat. Buď nasadí Natálii Kerschbaummyr nebo nejmladší z party Elišku Dřímalovou. 

Cíl je tedy nyní více než jasný. Petr Novák prohlásil, že udělá všechno pro to, aby se ženské družstvo kvalifikovalo na zimní olympijské hry 2018 do Pyeongchangu. O stejnou věc se pokoušel Novák i před 4 lety. Ovšem v kvalifikačním období pro hry v Sochi ještě neměl dostatečné množství kvalitních závodnic, které by mohl do závodu družstev poslat. Dokonce si tehdy vypůjčil short trackařku Kateřinu Novotnou. A proto jej těší, že pro letošní sezónu disponuje vyšším číslem kvalitních závodnic. 

187 21