Sparta - Liberec

Neuvěřitelný postup pražské Sparty v lize mistrů!

Ač se to zdá neuvěřitelné, Sparta předvedla ve Švédsku neuvěřitelný výkon a po zásluze postupuje do čtvrtfinále ligy mistrů. Po úvodním zápase to však vypadalo s postupovými nadějemi Sparty bledě, jelikož na domácím kluzišti prohrála po boji se švédským HV 71 poměrem 2:4. Na ledě soupeře však zasadili do soupeřovy branky 5 tref a po zásluze postupují.

Sparťanský hokejista Lukáš Pech Zdroj: Facebook - Cramo Top Scorer

V úvodu zápasu spíše tlačili domácí a tak brankář Novotný se měl co ohánět. Ovšem všechny šance hokejistů švédského týmu pokryl. Poté, jakoby hráči HV z tempa zvolnili a přesilu začali mít sparťanští. Své šance a přesilu z druhé poloviny úvodní dvacetiminutovky využili teprve 31 vteřin před koncem první periody, když se trefil ostrostřelec Pražanů Lukáš Pech.

Do druhé třetiny tak šli hosté povzbuzení a v mírnější psychické výhodě. A to se také promítlo na hře. Sparťané byli prakticky od poloviny první třetiny až do konce lepším týmem. Jejich tlak vyústil ve 28. minutě v druhý zásah, když se z dorážky prosadil Mikúš. A najednou bylo zase o co hrát, jelikož skóre z obou zápasů po sečtení bylo najednou 4:4. Ovšem toto Sparťanům nestačilo.

O 3 minuty později totiž přišly nejplodnější okamžiky zápasů. Hosté skórovali dvakrát během jedné minuty. Nejdříve po přečíslení dva na jednoho vsítil už svůj druhý gól zápasu Pech a ještě v té samé minutě se brzy po vhazování trefil z blízka Cingel. A Sparta byla na koni. Vedla 4:0 a byla rázem velmi blízko postupu do čtvrtfinále ligy mistrů. Tým HV 71 byl najednou na dně. Ani oddechový čas jim nepomohl a jejich hra se již moc nezlepšila.

Postup Sparty do čtvrtfinále ligy mistrů 2016 Zdroj: Facebook - Champions Hockey League

Když se náhodou probojovali domácí do gólové šance, mezi tyčemi se zaskvěl výborně chytající Novotný, který udržel v zápase čisté konto. V 58. minutě ještě přidal poslední hřebík do švédské rakve Kudrna a bylo rozhodnuto. Švédům akorát zbyly oči pro pláč, kdežto Pražané mohli slavit, jelikož stejně jako Vítkovice se probojovali do čtvrtfinále. A to je obrovský úspěch mít 2 zástupce ve čtvrtfinále ligy mistrů. Spartu však mezi 8 nejlepšími kluby čeká velmi silný švýcarský Bern.

HV 71 Jönköping - Sparta Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 20. a 31. Pech, 28. Mikuš, 31. Cingel, 58. Kudrna. Rozhodčí: Ansons (Lot.) a Nikolic (Rak.). Vyloučení: 4:3, bez využití. Diváci: 2763 diváků. První zápas: 4:2, postoupila Sparta.
HV 71: Pettersson Wentzel – Almquist, Reese, Pilut, Borgman, Berglund, C. Persson, Hansson – Thörnberg, Brithén, Arlbrandt – Tedenby, T. Laine, Christensen – Sandberg, Törngren, Bengtsson – E. Andersson, Brannström, Stenlund – Sundh.
Sparta: F. Novotný – Piskáček, J. Mikuš, Gernát, Nedomlel, Kalina, Švrček, Barinka – Uher, P. Vrána, Forman – Ihnacak, J. Hlinka, Klimek – A. Kudrna, Pech, Kumstát – Černoch, Cingel, M. Procházka.