HC Sparta Praha oslava gólu

MOMENTY ELH: 50. Kolo – VIDEO - Sparta pokračuje ve vítězné sérii, mečbol Liberce odvrácen!

50. kolo nám nabídlo mnoho skvělých zážitků. Pražané na domácím ledě přivítali Litvínov, Třinec Hradec Králové. Mladá Boleslava zajela do Chomutova a Brno do Liberce. Plzeň bojovala s Energií a Pardubice s Vítkovicemi. Nejposlednější zápas se odehrál v Olomouci, kam přijel Zlín, tento duel začínal v 18:30h.

1. SPARTA POKRAČUJE V SÉRII VÝHER

HC Sparta Praha 3:1 HC Verva Litvínov

V O2 aréně byl k vidění zápas mezi Spartou a Litvínovem. Byl to souboj dvou týmů, které se pyšnily sérii čtyř vítězných zápasů. Ale jen jeden v této sérii mohl pokračovat. Spartě poprvé pomohl Jan Hlaváč. První branka padla ve dvanácté minutě, kdy se trefil Gernát. Kumstát v sedmnácté minutě vstřelil druhý gól Sparta, to se však nelíbilo hostům. Nakonec Miloslav Hořava dvě minuty před koncem první třetiny překonal doposud bezchybného Novotného, který zaskakuje za Tomáše Pöpperleho, který odpykává disciplinární trest. Ve druhé třetině domácí přidali ještě jednu branku a dvoubrankové vedení drželi a nakonec udrželi až do konce zápasu.

Branky a nahrávky: 12. Gernát (Řepík, Hlinka), 17. Kumstát (Pech, Barinka), 28. Buchtele (Pech, Forman) – 18. Hořava (Pilař)

2. PIRÁTI A JEJICH BOJ O PŘÍMÝ POSTUP DO PO

Piráti Chomutov 3:1 BK Mladá Boleslav

Okolo šestého místa je opravdu narváno a o přímý postup také pomýšlejí Piráti z Chomutova. Právě Chomutov dnes na domácím ledě přivítal Mladou Boleslav. Byl to zápas na ostří nože, a každý tým chtěl urvat body. Nakonec potřebné body bral Chomutov. Skóre otevřel Skokan, posléze Tomica v závěru druhé třetině vstřelil další branku, která domácím zajistila důležité dvoubrankové vedení, jelikož ve třetím dějství oba týmy jednou inkasovali a tak Chomutov porazil Mladou Boleslav 3:1. O přímý postup do play-off napoví 51. kolo, ve kterém sehrají vzájemné utkání Chomutov s Brnem.

Branky a nahrávky: 14. Skokan (Flemming), 39. Tomica (Růžička ml.), 60. Poletín – 42. Hyka (Kurka, Hanzlík)

3. DALŠÍ MEČBOL ODVRÁCEN

Bílí Tygři Liberec 1:2 HC Kometa Brno

Liberec sehrál zápas s Kometou. V tomto zápasu si mohl pojistit první příčku a zároveň zisk Prezidentského poháru, ale Brno bylo proti. V první třetině jsme branku neviděli, ale v té druhé otevřel skóre Trška. Po čtyřiceti minutách tak hosté vedli 1:0. Ve třetí třetině Martin Erat navýšil na 2:0 z pohledu Brna, ale o minutu později Bartovič snížil na rozdíl jediné branky. Domácím se však vyrovnat nepodařilo a zisk Prezidentského poháru museli znovu odložit. K zisku Prezidentského poháru se blíží také Třinec, který je za Libercem pouze tři body.

Branky a nahrávky: 53. Bartovič (Vantuch) – 23. Trška (Haščák, Káňa), 52. M. Erat (Kováčik, Hruška)