Vítkovice-Liberec

MOMENTY ELH: 49. Kolo – VIDEO: Překvapení ve Vítkovicích či drama ve Zlíně!

Pomalu, ale jistě nám končí základní část extraligy ledního hokeje. Dnes se odehrálo už 49. kolo, ve kterém Vítkovice na domácím ledě přivítaly lídra tabulky a obhájce titulu. Plzeň zavítala na led Litvínova a Chomutov do Zlína. Karlovy Vary s Pardubicemi sehrály zápas o aktuální poslední a předposlední místo v tabulce. Kometa doma hostila Třinec, Hradec Králové Olomouc. Bruslaři porovnali síly se Spartou, které opět chyběl Pöpperle.

1. TYGŘI PRVNÍ MEČBOL NA PREZIDENTSKÝ POHÁR NEZUŽITKOVALI

HC Vítkovice Ridera 4:0 Bílí Tygři Liberec

Liberečtí v dnešním kole zajeli na vítkovický led. Do utkání domácí vstoupili na výbornou, jelikož se už po třech minutách radovali z první branky. Dominikovi Lakatošovi se nepodařilo vyvést touš z obraného pásma. Puku se zmocnil Stastny, který tvrdou ránou propálil k bližší tyči Lašáka. Něco podobného měl autor první branky znovu k dispozici, ale tentokrát jeho tvrdá rána trefila jen obránce, který stál před ním. Po první periodě tak domácí vedli 1:0. Po přestávce vstoupili hosté jako vyměnění a snažili se skórem něco udělat, ale Bartošák všechny pokusy zlikvidoval. Před polovinou zápasu se Tomi dostal do brejku, ale Lašák ho nešťastně podrazil a rozhodčí nařídil trestné střílení. Tomi si tak mohl zopakovat celou akci, ale beton hostujícího brankáře byl na svém místě. Ve 33. minutě Vítkovice navyšovali na 2:0. Stejné skóre svítilo na kostce i po čtyřiceti minutách. Ve třetí třetině i přes veškerou snahu všech libereckých hráčů Liberec dvakrát inkasoval. Nejprve se trefil Stastny a poté Roman. V závěru se strhla i bitka! Tygři tak nevyužili první mečbol na zisk a obhajobu Prezidentského poháru. Vítkovický gólman Patrik Bartošák vychytal čisté konto.

Branky a nahrávky: 3. Stastny, 33. Stastny (Szturc), 45. P. Zdráhal (O. Roman, Olesz), 53. O. Roman

2. PŘÍMÝ SOUBOJ O POSLEDNÍ MÍSTO

HC Energie Karlovy Vary 4:1 HC Dynamo Pardubice

Energie přivítala na domácím ledě Dynamo. Byl to pro oba týmy velmi důležitý zápas, především kvůli sebevědomí před blížící se play-out. Oba týmy před začátkem tohoto zápasu měly stejný počet bodů a  tak se defakto hrálo o to, kdo komu přenechá poslední místo v tabulce. Diváci v KV aréně sledovali urputnou bitvu. V první třetině jsme gól neviděli a museli jsme si počkat až do třicáté páté minuty, kdy se prosadil Skuhravý. V poslední třetině se do toho domácí obuli. Rachůnek navýšil na 2:0, ale o několik málo minut později snižoval na rozdíl jediné branky Ščotka. Energie poté dostala příležitost si zahrát další přesilovou hru, kterou po 28 sekundách využila, trefil se Gríger. Nakonec ještě v závěru skóroval Harant, který upravil na konečných 4:1. A zbytek zápasu si Energie v klidu pohlídala.

Branky a nahrávky: 35. Skuhravý (Dujsík), 44. T. Rachůnek (Baldajev), 53. Gríger (Skuhravý), 56. Harant (Kindl) – 48. Ščotka (Schaus)

3. DRAMATICKÝ ZÁPAS MEZI CHOMUTOVEM A ZLÍNEM

PSG Zlín 4:3nj Piráti Chomutov

Chomutov v rámci 49. kola cestoval do dalekého Zlína. V první třetině domácí jasně dominovali a nikdo by neřekl, že nakonec se z tohoto zápasu stane pořádné drama, jelikož po první třetině Piráti prohrávali 2:0. I když se ve druhé třetině malinko hosté zvedali, nepodařilo se jim vyrovnat, ale jen snížit na rozdíl jediné branky. Po návratu z kabin nakonec srovnal Lauko. Hráči Zlína si vedení vzali zpátky, ale ne na dlouho, jelikož Vladimír Růžička vyrovnal na 3:3. Za tohoto stavu skončila základní hrací doba. Prodloužení branku nenabídlo, a tak musely rozhodnou samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Rozhodující nájezd vstřelil Bukarts.

Branky a nahrávky - 3. Šťastný, 19. Blaťák (Holík, Bukarts), 51. Holík (Bukarts, Kubiš), rozh. náj. Bukarts - 21. Růžička (Rutta, Huml), 47. Lauko (Račuk), 56. Růžička (Valach)