Český běžec na lyžích Martin Jakš

Martin Jakš zajel na padesátce nejlepší český výsledek na MS v Lahti!

Český běžec na lyžích Martin Jakš dnes v závodě na 50km volnou technikou s hromadným startem předčil svého reprezentačního kolegu Lukáše Bauera, který skončil 19. na klasické patnáctce. V dnešním distančním závodě totiž dojel na 14. pozici a postaral se tak o vůbec nejlepší individuální výsledek českých reprezentantů na MS v Lahti.

Český běžec na lyžích Martin Jakš Zdroj: czech-ski.com

Jakš dnes předvedl navzdory nepodařené sezóně ve světovém poháru velmi kvalitní závod. Velmi dlouho se držel na špičce s nejlepšími závodníky. Až v závěru samotného 50 kilometrového závodu začal pomalu odpadat. Výsledkem toho byla čtrnáctá pozici se ztrátou na vítěze pouze 27,5 sekundy.

Mistrem světa se dnes stal trochu překvapivě kanadský reprezentant Alex Harvey, jenž ve finiši přespurtoval letošního suveréna z Ruska Sergeje Ustiugova. Bronz připadl domácí Mattimu Heikinenovi. Nutno dodat, že na čtvrté pozici, pouhou 1,5 sekundu od medaili, dojel britský závodník Andrew Musgrave, čímž nejen překvapil, ale zároveň potvrdil, že britský běh na lyžích jde ohromně nahoru. Musgrave již dříve prohlásil, že by jednou rád útočil na olympijskou medaili. Pokud takto bude pokračovat, za rok se mu tento sen může splnit.

Kromě Martina Jakše bylo na startu ještě trio Čechů, kterí však skončilo mimo elitní třicítku. Petr Knop byl 33. příčku, Michal Novák byl o tři příčky za ním a sprinterský specialista Aleš Razým dojel na osmačtyřicáté pozici.