HC Škoda Plzeň

Krize Plzně pokračuje i po výměně trenérských postů, Vary na Spartě padly

Včera byly na programu tři zajímavé duely v rámci Extraligy ledního hokeje. Jednalo se o dvě dohrávky a jednu předehrávku. Vítkovice na svém ledě dohrávaly 9. kolo, na jejich led přijela Plzeň. Sparta sehrála zápas s Karlovými Vary a tím dohrávaliy 12 kolo. Litvínov společně s Hradcem Královým si střihly předehrávku třicátého druhého kola.

HC Sparta Praha 3:1 HC Energie Karlovy Vary

V dohrávce 12. kola se na ledě největší hokejové arény v České republice představily Karlovy Vary, které vyzvaliy domácí Spartu. Utkání začalo pozvolným tempem a první branku jsme spatřili v patnácté minutě, kdy se trefil Kumstát. Vypadalo to, že domácí celek si hubené skóre přenese do druhého dějství, ale to se nakonec nestalo. Pár vteřin před koncem sirény vyrovnal Mullane. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. Ve druhé a třetí třetině padl vždy jen jeden gól a Pražané zvítězili 3:1 díky gólům Kumstáta, Pecha a Uhera. Největší zásluhu na výsledku však měl gólman Filip Novotný, který vychytal několik vyložených šancí soupeře.

Branky a nahrávky: 15. Kumstát (Pech), 32. Pech (Barinka), 46. Uher (Kudrna) - 20. Mullane (T. Rachůnek)

HC Verva Litvínov 3:2pp Mountfield Hradec Králové

Souboj mezi těmito dvěma kluby byl velmi napínavý až do posledních vteřin zápasu. Hradečtí drželi hubený náskok 2:1, ale doplatili na velkou pasivitu a v 58 minutě inkasovali vyrovnávající branku. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém minutu po jeho začátku skóroval Lukeš. Severočeši tak v utkání se štěstím a vervou vybojovali dva cenné body.

Branky a nahrávky: 36. Jurčík, 58. Pavelka (Sörvik), 61. Lukeš (V. Hübl) – 13. Bednář (Dietz, Köhler), 32. Dietz (Jarůšek, Newton)

HC Vítkovice Ridera 4:1 HC Škoda Plzeň

Krize Plzně pokračuje i po výměně trenérských postů. Indiáni při dohrávce 9 kola přijeli do daleké Ostravar Arény, kde vyzvali domácí Vítkovice. Celý zápas bojovali srdcem, ale soupeř jím šanci nedal. Po vyrovnané první třetině domácí odskočili na dvoubrankový rozdíl a ve třetím dějství přidali ještě jednu branku na konečných 4:1. Doma tak uhájili všechny body.

Branky a nahrávky: 17. Stastny (D. Květoň), 21. Olesz (Szturc), 27. Tomi (Stastny), 42. Urbanec (Sedlák, Olesz) – 18. Kracík (Kodýtek, Lev)