Jižní Korejci se rozhodli, že se pokusí do svých řad nalákat zahraniční sportovce, kteří by jim pomohli k zisku více medailí či více proslavit určité sporty.
Tyto tahy mají své příznivce, bohužel ale také své odpůrce. Skupina příznivců tvrdí, že naturalizace zahraničních sportovců může napomoci zviditelnění Koreje v určitých sportech či obecně ve světě olympismu. Ti, co s těmito rozhodnutími nesouhlasí, jsou spíše vlastenci. Dle nich byl měli Koreu reprezentovat rodilí Korejci a ne "koupení" cizinci. Ti totiž berou možnost těm rodilým zúčastnit se domácích her. A tak nebude výjimkou, že někteří sportovci narozeni v Koreji, kteří dřou roky, aby se dostali na olympiádu, tak nepojedou, jelikož jim jejich místo "vyfouknou" právě naturalizovaní cizinci.
Pravidla o přechodu pod jinou vlajku a reprezentování na OH
Pokud chce sportovec reprezentovat jinou zemi na olympijských, platí pro něj docela přísná pravidla. Po dobu 3 let před konáním her, kterých se chce zúčastnit, nesmí sportovec reprezentovat svoji starou zemi na mezinárodní akci. Pokud se tomu stane, sportovci bude pravděpodobně zamezeno účastnit se her. Co se týče současného přechodu sportovců pod korejskou vlajku, tak všichni, kteří byli doposud naturalizováni, výše uvedenou podmínku splňují.
Korea již získala pod svoji vlajku 6 sportovců
První diskutovanou sportovkyní a také první, která dostala občanství právě kvůli hrám v Pyeongchangu, byla německá sáňkařka Aileen Frisch. Velmi nadějná sportovkyně byla úspěšná zejména v juniorských letech. Jejím nejúspěšnějsím rokem byl rok 2012. V Königssee totiž vybojovala titul juniorské mistyně světa v jednotlivcích i týmech. O rok později získala bronz na domácím šampionátu a zúčastnila se též závodů SP. Poté však byla ze zdravotních důvodů nucena ukončit kariéru. Nyní si ji Korejci vyhlédli, a nabídli možnost reprezentace. Frisch je nyní zdravotně v pořádku a nebrání jí v závodění nic. Bohužel by pravděpodobně neměla v německém národním týmu šanci, a tak se rozhodla pro Koreu.
Mezi další přestupivší patří také dva biatlonisté. Oba jsou původně z Ruska. Mezi ženami bude Koreu reprezentovat Anna Frolina, rozena Boulygina. Tato investice se Korejcům pomalu začíná vyplácet. Během posledního světového poháru totiž obsadila 12. a 20. místo. Mezi muži uvidíme jméno Aleksandr Starodubets.
Trochu dle očekávání uvidíme sportovce narozené v jiných zemích i v hokejovém týmu. Už nyní je jasné, že Koreu budou reprezentovat nově dva bývalí hokejisté Kanady, kteří už delší dobu hrají asijskou ligu. Matt Dalton a Eric Regan hrají za klub Anyang Halla. Jejich přestup pod korejskou vlajku znamená, že korejský hokejový tým bude mít minimálně 6 naturalizovaných hráčů.
Všichni výše uvedení již mají občanství a mají též povoleno reprezentovat Koreu na zimních hrách v Pyeongchangu. Nyní se však vše potřebné vyřizuje pro dalšího. Jedná se o krasobruslařský pár, který pravděpodobně též bude reprezentovat Koreu. Mužský člen Kiril Minov byl dříve Rus. Nyní se však vyřizuje vše potřebné, aby mohl po boku své taneční partnerky jezdit a reprezentovat Koreu v Pyeongchangu.
Toto číslo však nemusí být konečné. Dle organizačního výbor v Pyeongchangu mají Korejci ještě několik es v rukávu. Jména si zatím však nechávají pro sebe.