Logo NHL
Foto: www.pinterest.com

Kdo zaplatí výdaje hokejistů na cestu na olympiádu?

Logo NHL

A je to tu znovu! Hokejisté z NHL řeší cestu na zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu. Není jisté zda vůbec pojedou, ale už nyní se řeší, kdo bude financovat cestu hráčů do Jižní Korei. Jistě to bude jeden z bodů zda hráči pojedou nebo ne.

Mezinárodní olympijský výbor nechce hokejisty finančně krýt. A ani hráči nemají zájem platit výdaje na cestování ze své vlastní kapsy. Během inspekční cesty v dějišti příštích Her to uvedl zástupce hráčské asociace NHLPA Mathieu Schneider. ,,Z pohledu MOV chápu, že už to nechtějí platit, aby hráči přijeli na olympijské hry. Ale zároveň se nedá očekávat, že hráči si budou chtít bezpodmínečně zaplatit účast na olympiádě," uvedl Schneider korejské agentuře Yonhap News.

Dalším problém je přerušení základní části NHL kvůli olympiádě. Vedení soutěže je rázně proti. Některé hráče by mohly Hry stát veškeré fyzické síly. ,,Olympiáda je svou úrovní ještě o stupeň výše než to, co vídáme večer co večer v NHL, protože na turnaji jsou nejlepší hráči z celého světa. A když olympiáda skončí, bude hodně náročné se vrátit a naskočit zpět do soutěže v nejdůležitější fázi sezony před play off, řekl Schneider ve zkratce.

Určitě to není nic nepřekonatelného. Jsme optimisty, že to nakonec dobře dopadne. Hráči startují na olympiádě rádi. Proto jsme byli na posledních pěti olympiádách," řekl k otázce ohledně olympiády Scheider.

Chuť jet na olympiádu ať už vedení NHL rozhodne jakkoliv a klidně se vzepřít i pod hrozbou pokuty vyjádřil i hvězdný Alexandr Ovečkin a mnozí další hráči s ním souhlasí.

Autor: Hana Řeháková
127 7