Jonas Folger
Foto: www.yamaha-racing.com

Jonas Folger ukončil kvůli zdravotním problémům letošní sezónu!

Jonas Folger

Jedenáct dní před zahájením testů třídy Moto GP v Sepangu německý pilot Jonas Folger oznámil, že v sezóně 2018 do závodů vůbec nezasáhne. Rozhodl se tak na základě přetrvávajících zdravotních problémů.

„Jsem strašně smutný z toho, že to musím říct, ale v roce 2018 nebudu závodit. Nejsem v takové kondici, v jaké jsem doufal, že budu, a momentálně se necítím stoprocentně fit na to, abych mohl řídit motocykl třídy MotoGP,“ oznámil v tiskové zprávě Jonas Folger.

„Věřím, že se jednoho dne vrátím. Rád bych vám všem poděkovat za přetrvávající podporu,“ dodal čtyřiadvacetiletý závodník. Zdravotní potíže jej trápí už loňského podniku v Misanu. Před podzimní Velkou cenou Japonska se pak po domluvě s doktorem Chartem rozhodl sezónu 2017 předčasně ukončit.

Článek Jonas Folger odletěl z Japonska zpět domů. Ve Velké ceně jej nahradí Kohta Nozane Jonas Folger odletěl z Japonska zpět domů. Ve Velké ceně jej nahradí Kohta Nozane Jonas Folger vynechá kvůli zatím nespecifikovaným zdravotním potížím Velkou cenu Japonska. V ní jej nahradí domácí jedenadvacetiletý závodník Kohta Nozane. Herve Poncharal se smutnou novinku dozvěděl včera přes Němcova manažera Boba Moora. „Nemohl jsem tomu uvěřit, a stále je pro mě těžké srovnat se s tím, že Jonas s námi letošní sezónu neabsolvuje. Hodně mu věřím a byl jsem si jistý, že bychom se dokázali posunout na další level,“ uvedl šéf týmu Monster Tech Yamaha 3.

Zároveň přiznal, že nebude snadné najít v tak krátkém čase za Jonase Folgera náhradu. „Všichni dobří jezdci už mají podepsané smlouvy, ale pokusím se za něj někoho najít.“

Autor: Andrea Štipčáková
190 9